(VIDEO) NORVEŠKI HEROJ: Kristijan Blumenfelt osvojio ZLATO u triatlonu, posle trke ODVIJALA se prava DRAMA!

26.07.2021

00:56

Epske scene u Tokiju.

Kristijan Blumenfelt

Norveška je po prvi put u istoriji dobila olimpijskog šampiona u triatlonu. Kristijan Blumenfelt je svojoj zemlji doneo zlatnu medalju, a trku je završio sa vremenom 1:45.04.

Blumenfeltu je po prolasku ciljne ravnine pozlilo, povraćao je i pao na zemlju, ali je srećom bio u svesnom stanju.

Njemu je ekspresno pružena lekarska pomoć, te je bio smešten u invalidska kolica. Blumenfelt se kasnije oporavio i smogao je snage da na ceremoniji primi zlatnu medalju.

Skandinavac je ključnu prednost ostvario u poslednjih 800 metara trčanja, kada je sprintom ostavio iza sebe dvojicu konkurenata i prvi presekao vrpcu. Inače, njegovo zlato je prvo za Norvešku na Igrama u japanskoj prestonici.

Triatlonac iz Velike Bitanije Alek Ije je u debitantskom učešću na Olimpijskim igrama stigao do srebra, dok je Hajden Vilde s Novog Zelanda osvojio bronzanu medalju.