START KOJI OBEĆAVA: Đoković se PROŠETAO do drugog kola, Bolivijac PAO posle sat vremena igre!

24.07.2021

07:50

Najbolji teniser sveta je očekivano lako završio posao u prvom meču na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je savladao bolivijskog tenisera Uga Delijena sa 6:2, 6:2.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković

Pre Đokovića su prvo kolo uspešno prebrodili Nina Stojanović i Miomir Kecmanović.

Đoković je sjajno servirao u ovom meču, što mu je značajno olakšalo posao.

Novak je u prvom setu dobro držao svoj servis, ali je propustio tri uzastopne brejk prilike pri rezultatu 2:1.

Ipak, brejk je stigao u šestom gemu i Novak je ubrzo poveo sa 5:2, a onda novim brejkom overio prvi set.

Na brejk u drugom setu smo čekali do četvrtog gema, a veći problem od protivnika je najboljem teniseru sveta pravila vrućina, pa se očekuje da će Novak naredne mečeve igrati u ranijem terminu.

Đoković je stigao do meč lopte posle tačno sat vremena igre koju Đoković nije iskoristio, ali zato drugu jeste.

Najboljeg tenisera sveta u drugom kolu teniskog turnira u Tokiju čeka nemački teniser Jan Lenard Štruf.