(VIDEO) SPEKTAKL U JOKOHAMI: Brazil i Nemačka odigrali TRILER sa 6 golova, sve je REŠENO u sudijskoj nadoknadi!

22.07.2021

13:41

Odigrano je osam susreta na Olimpijskim igrama u Tokiju.

RepublikaFoto: Twitter/Printscreen/ESPN
Kapiten olimpijske selekcije Brazila Dani Alveš

U četvrtak su odigrani mečevi u grupama A, B, C i D na olimpijskom fudbalskom turniru.

U derbi susretu na stadionu "Jokohama", Brazil je u spektakularnom susretu nadigrao Nemačku sa 4:2.

Brazilci su slavili zahvaljujući zalihi od tri gola viška koju su stekli tokom prvog poluvremena. Rišarlison je postigao het-trik za pola časa igre, ali je bitan detalj viđen u finišu prvog dela igre, kada je u sudijskoj nadoknadi Kunja propustio priliku da iz penala povisi na 4:0.

Nemci se, tradicionalno, nisu predavali. Amiri je smanjio zaostatak u 57. minutu, a Arnold je zaradio drugi žuti karton šest minuta kasnije. Ake je u 83. potpuno vratio "pancere" u igru, a zasluženi trijumf "selesaoa", koje je kao kapiten predvodio 38-godišnji Dani Alveš, overio je Paulinjo u 4. minutu nadoknade vremena.

Od ostalih rezultat izdvajamo ubedljivu pobedu Meksika nad Francuskom (4:1), dok se Argentina "okliznula" sa Australijom (0:2).