HRVATI SLAVE SRBINA: Kada je teško, zna se ko odlučuje!

28.10.2018

04:31

Košarkaši Cibone savladali su Olimpiju u petom kolu ABA lige sa 70:68. Junak trijumfa Zagrepčana u Ljubljani bio je naš košarkaš Marko Ljubičić koji brani boje hrvatskog kluba.

RepublikaFoto: youtube.com/ABA liga j.t.d.
Marko Ljubičić

Olimpija je početkom treće četvrtine imala maksimalnih +11 (36:25), ali je Cibona zaigrala mnogo bolje, pre svega u odbrani, a trojkom Brendisa Relija Rosa četiri sekunde pre kraja gosti su obezbedili produžetak (68:68).

U trećem minuta ekstra vremena Olimpija je vodila sa 76:72, međutim, ni to im nije bilo dovoljno. Igor Marić je pogodio trojku, potom je marko Ljubičić ubacio tri penala (76:78), a šest sekundi pre kraja Srbin je bio precizan za konačnih 80:78.

Ovo nije prvi put ove sezone da Srbin donosi pobedu Ciboni. Ljubičić je preplatio na najbitnije trenutke utakmica pa je rešio i duel protiv Cedevite.