GRCI NA ISKUSTVO SRUŠILI "ORLOVE": Srbija poražena na Kritu

13.09.2018

19:57 >> 20:04

Košarkaška reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz u drugoj rundi kvalifikacija za Svetsko prvenstvo od selekcije Grčke. Iskusna ekipa "helena" prilično je namučila naše momke i na kraju zasluženo slavila sa 70:63. Naredni protivnik je Estonija.

RepublikaFoto: fiba.basketball
Aleksandar Saša Đorđević

Izabranici Aleksanda Đorđevića nisu započeli borbu za odlazak na Mundobasket u Kini onako kako su priželjkivali. Grčka je odigrala na iskustvo i u najbitnijim momentima znala je kako to da iskoristi. Trojke su, deluje, rešile ovaj susret. Domaći su u ovom segmentu bili neuporedivo ispred naših momaka.

Vodili su "heleni" gotovo tokom čitavog meča, Srbija se u više navrata vraćala preko Bogdanovića, Micića i Bjelice, ali ih je nepažnja u bitnim mometnima koštala pobede.

Najefikasniji u našem timu bio je bek Sakramenta sa 19 poena, a pratio ga je Jović sa 11, odnosno Bjelica sa 9 (12 skokova). Kod pobedničke ekipe istakli su se Kalates i Printezis sa po 15 poena, a 11 je dodao Slukas.

Drugo kolo naši košarkaši igraju u nedelju protiv Estonije u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu. Početak tog meča zakazan je za 20.15 časova.

Rezultati grupe L:

ESTONIJA - NEMAČKA 43:86
IZRAEL - GRUZIJA 80:85
GRČKA - SRBIJA 70:63

KRAJ UTAKMICE: Grčka - Srbija 70:63

ČETVRA ČETVRTINA: Kratak period dobre igre naših košarkaša

40. minut - Pobedu Grčke overava Printezis.

39. minut - Jović smanjuje prednost na sedam poena, ali na drugoj strani faul.

38. minut - Papanikolau za sedam poena prednosti, Đorđević zove tajm-aut.

37. minut - Plus šest za domaće, Bjelica maši trojku za priključak. Imamo problema u građenju defanzivnih skokova.

36. minut - Grci uzvraćaju serijom od četiri poena. Ponovo su u prednosti. Đorđević traži tajm-aut.

35. minut - Vasa Micić za izjednačenje! Iako je delovalo da je našim košarkašima propao napad, plej "orlova" pogađa sa distance.

33. minut - Bogdanović! Samo jedan poen prednosti za Grke. Trojka našeg beka.

31. minut - Raduljica smanjuje prednost domaćina, ali uzvraća večeras odlični Kalates.

Navijači Srbije

TREĆA ČETVRTINA: Nakon plus 11 Grčke, Srbija se vratila u igru

30. minut - Serija 5:0 "orlova", Nedović za tri, onda odlična odbrana i dva bacanja pogađa Bogdanović. Na četiri poena i novu pauzu šalje Antetokumpo.

29. minut - Vraćaju se naši, Raduljica pogađa. Grci u problemu, a sudija "poklanja" faul Printezisu koji ne polovičan sa linije penala.

28. minut - Ne pogađa Jović polaganje, faul na drugoj strani, ali oba puta nesiguran Mitoglu. Kažnjava to Nedović.

26. minut - Kalatas iz drugog pokušaja pogađa novu trojku. Grci na 55 posto za tri. Na drugoj strani dvojka Marka Simonovića.

25. minut - Odličan prodor i zakucavanje Bjelice. Odlično igra naš reprezentativac.

23. minut - Prva dvocifrena prednost za Grke. Papanikolau za dva, uzvraća Bjelica, ali Slukas se ne smiruje, treća trojka i  plus 11 domaćih.

22. minut - Najveća prednost do sada na meču, vode Grci osam razlike. Odlična igra Burusisa, asistencija Antetokumpu pa onda trojka. Tajm-aut za našu selekciju

21. minut - Bjelica je za sada domintan ispod koša,  skupio je devet skokova u toku prve dve četvrtine. Najjefikasniji pojedinac na meču je Bogdan Bogdanović sa 12 poena, kod Grka Slukas ima osam sa samo jednim promašajem iz igre.

Bogdan Bogdanović

POLUVREME: GRČKA - SRBIJA 35:32

DRUGA ČETVRTINA: Grci sa minimalnom prednošću odlaze na odmor

20. minut - Trojka Bogdanovića! Novo izjednačenje, ali vraća Papapetru, Grci ne maše sa distance. Jako uzbudljiv meč na Kritu.

18. minut - Sloukas u seriji, druga vezana trojka za Grčku, Đorđević zove novi tajm-aut.

17. minut - Prava rezultatsa klackalica, Slukas pogađa za novo izjednačenje. Mala serija grešaka i brzopletih poteza i jednog i drugog tima.

16. minut - Odličan Bogdanović u dva navrata. Četiri vezanih poena za njega, na drugoj strani Joanis Papapetru pogađa za tri i poravnava rezultat. Međutim brz odgovor ima Milutinov.

14. minut - Nije namestio ruku Bogdan. Za sada 1/6 za tri našeg igrača. Ipak, prednost je ponovo na strani Srbije nakon mini serije od 4:0. Grci nesigurni u ovim momentima.

12. minut - Odlična kretnja lopte u napadu domaćina, ponovo vode Grci. Na drugoj strani ne uspevaju "orlovi" da uzvrate.

11. minut - Poeni Kalatesa, za sada najefikasnijeg pojedinca na meču. Tajmaut za Alesandra Đorđevića.

Stefan Jović i Bogdan Bogdanović

PRVA ČETVRTFINA: Neizvestan meč na Kritu

10. minut - Ušlo se u seriju promašaja na obe strane. Rezultat se dva minuta nije menjao pa će sa minimlalnim vođstvom naši na pauzu.

8. minut - Velike probleme Srbiji pravi Jorgos Printezis, već šesti poen Grka na ovom meču.  Još uvek su naši u prednosti.

6. minut - Kalates još jednom siguran sa distance, nova trojka Grka, ali uzvraćaju naši.

4. minut - Trojkaški obračun plejmejkera, ovaj put siguran Stefan Jović. Burusis ponovo dovodi Grčku u vođstvo.

3. minut - Prva trojka na meču, pogodio je Nemanja Bjelica. Ipak, uzvraćaju domaćini preko Kalatesa.

2. minut - Prvi poeni na meču pripadaju našim košarkašima, odličan alej-up Bogdanovića za Milutinova i sigurni poeni mladog centra.

1. minut - Utakmica je upravo počela.

19.59 - Pred meč otkriveno je i ko neće biti u konkurenciji za ovu utakmicu.

19.58 - Sve je spremno za početak. Himne obe države propraćene su velikim aplauzima sa tribina.