ZVEZDA NA KORAK OD NOVE TITULE: Crveno-beli ponovo nadigrali FMP

09.06.2018

15:50 >> 17:57

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Železniku ekipu FMP-a 68:62 u drugom meču finala plej-ofa Superlige Srbije.

Detalj sa utakmice u Železniku

Crvena zvezda je povela 2:0 u finalnoj seriji, koja se igra na tri pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejms Feldin sa 24 poena, dok je Alen Omić dodao 15. U domaćoj ekipi istakao se Dragan Apić sa 14 poena.

Naredni meč biće odigran za dva dana, a domaćin će biti ekipa Crvene zvezde, kojoj je neophodna još jedna pobeda da bi odbranila šampionski trofej.

FMP je u većem delu prvog poluvremena imao prednost, koja je u jednom momentu iznosila i plus 12 (22:10). Međutim, Zvezda je na krilima Feldina u finišu prvog poluvremena uspela da preokrete rezultat i da prvih 20 minuta reši u svoju korist 39:34.

Zvezda je u trećoj deonici stigla do dvocifrenog vođstva i prednost je čuvala sve do sredine poslednje četvrtine kada je FMP prišao na samo tri poena zaostatka, ali nije imao snage za preokret.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Kraj meča. Zvezda je slavila 68:62.
38. minut - Zvezda na korak od pobede, 67:62
35. minut - Zvezda drži prednost od četiri do šest poena, 56:60
33. minut - Serija domaćeg tima od 4:0. Zvezda bez poena u prva tri minuta poslednje četvrtine

III četvrtina

30. minut -
Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom od 57:50
28. minut - Zvezda održava vođstvo, 54:43
25. minut - Zvezda je napravila seriju od 11:0 i stigla do ubedljive prednosti od 50:38
22. minut - FMP je serijom 4:0 prišao Zvezdi na 38:39

II četvrtina

20. minut - Crvena zvezda na poluvremenu vodi 39:34
19. minut - Zvezda je zaigrala angažovanije u finišu prvog poluvremena. Zvezda vodi 33:31
17. minut - Crveno-beli su prišli na 29:27.
15. minut - Crvena zvezda je prišla na 27:22
12. minut - FMP održava dvocifrenu prednost, 24:14

I četvrtina

10. minut - FMP je prvu četvrtinu dobio 20:10
9. minut - Serija domaćeg tima od 9:0. FMP vodi 19:10
6. minut - Crvena zvezda serijom od 7:2 stiže do izjednačenja
4. minut - FMP je bolje ušao u meč. Domaći vode 8:3. Klupa Zvezde traži tajm-aut.
1. minut - Utakmica je počela

TOK MEČA

Zvezda vodi sa 1:0 u seriji, pošto je u prvom meču posle velike drame slavila 84:83.

Šampion će biti ekipa koja prva ostvari tri pobede. Zvezda će pokušati da povede sa 2:0 čime bi napravila krupan korak ka četvrtoj uzastopnoj tituli, dok će FMP pokušati da na svom parketu izjednači seriju.

FMP i Zvezda igraju reprizu prošlogodišnjeg finala.