(VIDEO) Voriorsi na korak od odbrane titule!

07.06.2018

07:00

Košarkaši Golden Stejta pobedili su u gostima ekipu Klivlenda 110:102 u trećem meču finala plej-ofa NBA lige.

Slavlje košarkaša Golden Stejta

Voriorsi su poveli 3:0 u seriji i nedostaje im samo jedna pobeda da bi odbranili titulu.

"Ratnici" su do pobede došli u finišu meča. Kavsi su na poluvremenu imali šest poena prednosti 58:52, vodili su i 13 razlike, da bi gosti serijom 13:3 otvorili treću četvrtinu i preokrenuli rezultat.

Rezultatska klackalica i neizvesnost trajali su do tri minuta pre kraja utakmice. Tada se probudio Stef Kari, a Kevin Durent je pogodio spektakularnu trojku za 106:100. Za 50 sekundi Klivlend nije uspeo da napravi preokret.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Durent sa 43 poena, 13 skokova i sedam asistencija. Stef Kari je imao skroman učinak - 11 poena, a katastrofalan šut 3/16, dok su po deset ubacili Klej Tompson, Drejmond Grin, Džaval Mekgi i Džordan Bel.

Kod domaćih, najbolji je bio Lebron Džejms sa 33 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Kevin Lav je dodao 20 poena i 13 skokova.

Naredni meč biće odigran za dva dana, takođe u Klivlendu.