MOĆNA ZVEZDA MERIDIANBET SLAVILA U DERBIJU: Razigrani crveno-beli RAZBILI Partizan!

04.01.2024

22:04

Veliki trijumf izabranika Janisa Sferopulosa.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Partizan rezultatom 88:72(24:13, 26:16, 15:19, 23:24) u okviru 19. kola Evrolige!

Bila je ovo jedna od boljih utakmica za crveno-bele u dosadašnjem toku sezone. Od samog starta su nametnuli svoj ritam, pogađali su iz svih pozicija, a dvocifrenu prednost stekli su već u prvih deset minuta.

Kako su počeli, tako su nastavili u drugoj četvrtini. Teodosić je razigravao, Gilespi zakucavao, Gedraitis pogađao, a svaki igrač na parketu je savršeno odrađivao svoju ulogu. Partizan s druge strane stegnut, mnogo izgubljenih lopti, bez šuta i plana.

Zvezda Meridianbet je došla do +21 na poluvremenu, a trojka Miloša Teodosića uz zvuk sirene sumirala je prvi deo.

Nastavak nam je doneo nešto tvrđu košarku. Partizan je pokušavao da se vrati u meč, ali su njihovi napadi uspešno odbijani.

Na kraju umalo drama. Dozvolili su crveno-beli Kevinu Panteru da se raspuca, a Partizan je na tri minuta do kraja prišao na samo devet razlike. Usledio je tajm-aut Sferopulosa, a iz nejga nova drama. Panter je ukrao loptu Hangi, Smit je imao otvorenu trojku koju promašuje. Na drugoj strani Gedraitis pogađa za tri i odbija nalet. Do kraja susreta igralo se poen za poen, a crveno-beli su obezbedili potpuno zasluženu pobedu i tako kompletirali savršeno duplo kolo.

Čak šest dvocifrenih igrača u redovima crveno-belih. Nedović je postigao 16 poena, 14 je dodao Gilespi, koliko je pos

tigao i Gedraitis. 13 poena uz 7 asistencija Miloša Teodosića, 11 Hange, a 10 Jaga.

Kod gostiju 17 poena Pantera, 12 je postigao Doužer, po 11 Kaminski i Naneli, a 10 je dodao Kaboklo.

Senku na trijumf crveno-belih bacile su povrede. Džoel Bolomboj polomio je prst, dok Nikola Topić ima problem sa kolenom, ali nije poznato kakva je situacija.

Crvena zvezda Meridianbet sada je na skoru 8-11, dok je Partizan ostao na 10 pobeda uz 9 poraza.

40. minut - Gedraitis definitivno stavlja tačku. 88:72

40.minut - Naneli postiže lake poene. Nedović uzvraća. 86:72

39. minut -Nedović pogađa za dva, uzvraća Panter. Teodosić ponovo pogađa i čini se stavlja tačku na ovaj susret 84:70

38.minut - Panter krade loptu, otvorenu trojku Promašuje Smit, a onda i ofanzivni skok pa promašaj Pantera. Kažnjava to na drugoj strani Gedraitis trojkom. 80:68

37.minut - Kaminski pogađa trojku. Tajm-aut Sferopulos. Dvocifren minus za Partizan, prvi put nakon prve četvrtine. 77:68

37.minut - Lazić faulira Kaminskog i to je kraj meča za kapitena Zvezde Meridianbet. Frenk pogađa oba slobodna bacanja. 77:65

36. minut - Panter pogađa trojku uz faul Bolomboja. Imao je svašta da kaže sudijama nakon ovoga, a izazvao je reakciju i navijača koji mu skandiraju pogrdno. Pogađa dodatno bacanje. 77:63

35.minut - Dva slobodna bacanja pogađa Kaminski, Lazićeva četvrta lična greška. Uzvraća Jago koji je i fauliran. 77:59

34.minut - Kakva trojka Nemanje Nedovića, preko ruke sa 8 metara. Kaminski na drugoj strani uzvraća za dva. 74:57

34. minut - Pogađa dugu dvojku Doužer. Partizan se odbranio na drugoj strani i ima šansu da smanji prednost.  To i radi Smit. 71:55

33. minut - Promašuje Kaminski trojku, a onda i pravi faul u odbrani. Jago pogađa za tri. 71:51

32.minut - Trojka Doužera. Urodio je plodom minut odmora. 68:51

31.minut - Trojka Adama Hange za početak poslednje deonice. Tajm-aut Željko Obradović 68:48

Kraj treće četvrtine

30.minut - Kaboklo faulira Teodosića. Miloš polovično precizan. 65:48

30.minut - Neverovatna saradnja Teodosića i Gilespija. Miloš pronalazi Fredija u reketu, a ovaj lagano spušta u obruč. Na drugoj strani fauliran Panter. Pogađa oba slobodna bacanja kapiten Partizana. 64:48

29. minut - Ponitka poprvalja promašaj Kabokla. Na drugoj strani fauliran Hanga. Mađar promašuje oba, ali crveno-beli hvataju ofanzivni skok. Hanga promašuje trojku, ali večeras svemogući Gilespi hvata ofanzivni skok i fauliran je. Promašuje oba penala. 62:46

28. minut - Ponitka faulira Teodosića i šalje ga na liniju penala. Precizan Miloš oba puta. Naneli ponovo precizan na dugoj strani. Razigran je Amerikanac. Gilespi u elementu, postiže nove poene. 62:46

27.minut - Naneli pogađa dvojku. Tajm-aut Sferopulos. 58:42

26.minut - Pogađa Bolomboj jedno slobodno bacanje, na drugoj strani odgovara Kaboklo. 58:40

25.minut - Dva slobodna bacanja pogađa Miloš Teodosić, odgovara dvojkom Kaboklo. 57:38

24.minut - Poeni za Tristana Vukčevića. Odgovara Bolomboj na drugoj strani. Ozbiljna promaja duva u reketu Partizana. 55:36

23. minut - Kaboklo zakucava na dodavanje Nanelija. 53:34

22.minut - Naneli pogađa trojku. Na drugoj strani Bolomboj fauliran pogađa jedno slobodno bacanje. 53:32

21.minut - Drugo poluvreme startovalo je napadom crveno-belih, a na liniju slobodnih bacanja odmah ide Nemanja Nedović Pogodio je oba. 52:29

POLUVREME

Mnogo bolje izgledaju izabranici Janisa Sferopulosa, prvenstveno u napadu. Miloš Teodosić diriguje, Fredi Gilespi je savršen egzekutor, a odličan meč igra i Rokas Gedraitis. Kod Partizana jedino Kevin Panter i Bruno Kaboklo ugrožavaju koš rivala, ali to nije dovoljno. Mnogo izgubljenih lopti za crno-bele, koji ako nešto drastično ne promene nemaju šansu u drugom poluvremenu. Čini se da je Zvezda Meridianbet ušla u meč sa više želje i energije. Ostaje da se vidi kako će izgledati drugih 20 minuta meča.

20.minut - Nedović pogađa trojku iz minuta odmora. Odbranili su se crveno-beli i imaju poslednji napad u prvom poluvremenu. Teodosić pogađa trojku za kraj prvog poluvremena. 50:29

19. minut - Izgubljena lopta Zvezde Meridianbet, a onda i poeni Nanelija. Janis Sferopulos zove tajm-aut. 44:29

18. minut - Kevin Panter pogađa dugu dvojku, zatim kapiten Partizana pogađa i flouter. 44:27

17.minut - Jago napada Kabokla i iznuđuje dva slobodna bacanja. Pogađa Brazilac oba slobodna bacanja. Odlična odbrana Zvezde Meridianbet, a Jago ponovo poentira iz kontre 44:23

16.minut - Kaboklo pogađa novu dvojku. Odgovara Nedović istom merom. 40:23

15. minut - Razigrani crveno-beli. Novu dvojku pogađa Gedraitis, odgovara Kaboklo. 38:21

14. minut - Pogađa flouter Rokas Gedraitis, tajm-aut Željko Obradović. Partizan gubi loptu, a Hanga pogađa za dva. Pogađa trojku Kevin Panter. 36:19

13. minut - Trojka i za Rokasa Gedraitisa. Crveno-beli razbijaju Partizan. 32:16

12.minut - Treće zakucavanje Gilespija koji je već dvocifren, "hrani" ga loptama Miloš Teodosić. 29:16

11.minut - Troojka Miloša Teodosića. Crveno-beli su u sjajnom ritmu. Odgovara Džejlin Smit. 27:16

Kraj prve četvrtine.

Crveno-beli koriste sve rupe u odbrani Partizana. Izabranici Željka Obradovića ne mogu da pogode i moraju mnogo bolje ukoliko žele pozitivan rezultat.

10.minut - Gilespi pogađa još jednu dvojku. Zvezda Meridianbet završava četvrtinu sa velikih +11. 24:13

10. minut - Još jedno zakucavanje Gilespija koji pokazuje svoje moćne atletske sposobnosti.  Kaminski je precizan sa linije slobodnih bacanja na drugoj strani. 22:13

10. minut - Anđušić je pogodio dva slobodna bacanja. 20:11

9.minut - Fenomenalna akcija Hange i Gilespija i moćno zakucavanje centra crveno-belih. 20:9

8. minut - Dva čista zicera promašio je Smailagić. Partizan se muči ofanzivno. Smailagić pravi faul na Gedraitisu koji ima dva slobodna bacanja. Pogodio je oba. 18:9

8. minut - Gilespi postiže svoje prve poene u večitim derbijima. 16:9

7.minut - Neverovatna trojka Adama Hange, druga u nizu. Pogodio je sa 7 metar uz pomoć table. Doužer na drugoj strani poentira uz faul. Pogađa dodatno slobodno bacanje. 14:9

6.minut - Hanga pogađa trojku iz ćoška. 11:6

5.minut - Igrači su nervozni na obe strane. Dosta je izgubljenih lopti. Anđušić je promašio trojku, ali ispravlja Kaboklo. 8:6

4.minut - Dejan Davidovac pogađa prvu trojku na meču. 8:4

4.minut - Divan prodor Nemanje Nedovića i poeni na obruču. 5:4

3.minut - Pogađa Kevin Panter za dva. Partizan prvi put vodi. 3:4

2.minut - Čvrsto se igra. Košarkaši Zvezde Meridianbet već su napravili tri faula. Doužer pogađa za dva. 3:2

1.minut - Prvi napad za Partizan. Izgubio je loptu Kaboklo, a odmah na drugoj strani istom merom odgovara Doužer. Prvi poeni na meču delo su mladog Nikole Topića. Pogodio je uz faul, a precizan je bio i sa linije penala. 3:0

POČELA JE UTAKMICA

Sve je spremno za spektakl.

Igrači Crvene zvezde Meridianbet

Igrači Partizana

Arena je krcata, a atmosfera je prelepa.

Delije u Areni

Heroj crveno- belih iz meča sa Fenerbahčeom Džoel Bolomboj dobio je ovacije od delija pri izlasku na parket.

Fredi Gilespi poslednji od igrača stigao je u Arenu.

Nema Luke Mitrovića u sastavu Zvezde Meridianbet, veliki hendikep za crveno-bele!

PRE MEČA

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet dočekuju Partizan od 20.00 časova u okviru 19.kola Evrolige.

Ovo je sve sem obične utakmice, ulozi su ogromni, a atmosfera naelektrisana. Kakva god da je situacija na tabeli, u derbiju, favorita nema! Trenutak inspiracije, energija sa tribina, veća želja i motivacija, sve može da utiče na konačan ishod.

Ove večeri, oči košarkaškog sveta biće uprte u Štark arenu. Beogradski derbi je jedan od najboljih na svetu, a kvalitet košarke srazmeran je kvalitetu podrške koju i jedni i drugi pružaju svom timu.

Situacija na tabeli je takva da je Partizan trenutno na skoru 10-8, dok Zvezda Meridianbet ima 7 pobeda uz 11 poraza.

Momentum imaju obe ekipe. Crno-beli su savladali Asvel na svom parketu u prethodnom kolu, dok su crveno-beli održali čas košarke Fenerbahčeu u Istanbulu i tako im naneli prvi poraz na domaćem terenu.

Čak ni činjenica da je Partizan slavio u oba derbija ove sezone(Evroliga i AdmiralBetABA liga) ne donosi mu ulogu favorita.

Naprotiv, ako je verovati kladionicama, blaga prednost se daje Zvezdi Meridianbet čija se pobeda vrednuje kvotom 1.76.

Koeficijent na trijumf crno-belih je 2.25, što je u procentima 45 posto šanse.

Timovi u odnosu na ovosezonske derbije nisu isti. Crveno-beli su jači za Nikolu Topića i Fredija Gilespija, dok crno-beli imaju pridošlice u vidu Bruna Kabokla i Džejlina Smita.

Tim sa Malog Kalemegdana ostao je bez Šabaza Nejpira, Ognjena Kuzmića i Marka Simonovića, ali se to neće osetiti u igri izabranika Janisa Sferopulosa.

Ono što brine trenere oba tima je izostanak bitnih igrača. Nastup Luke Mitrovića je pod znakom pitanja, dok Željko Obradović sigurno neće računati na Zeka Ledeja što je veliki hendikep.

ŽELJKO OBRADOVIĆ

- Utakmica više u Evroligi, ali protiv najvećeg mogućeg protivnika za nas, Crvene zvezde. Izgleda, u dobrom trenutku i za njih i za nas. Oni su odigrali odličan meč protiv Fenerbahčea, mi protiv Asvela. Nadamo se da će biti dobra utakmica - rekao je trener Partizana

JANIS SFEROPULOS

- Igramo Evroligu, tek je počeo drugi deo šampionata. Pobedili smo juče, moramo i da nastavimo tako. Rekao sam da je naša odbrana bila vrlo dobra, u pojedinim trenucima i odlična. Mislim da smo i protiv Reala igrali dobru odbranu, mi smo taj meč izgubili, ali bili smo dobri u tom segmentu igre. Moramo nastaviti da igramo takvu odbranu, da budemo pametni - rekao je trener Zvezde Meridianbet