BARSELONA PREŽIVELA GROTLO ARENE! Hrabri Partizan doživeo DRUGI poraz u Evroligi! (VIDEO)

17.10.2023

17:28

Košarkaši Partizana poraženi su od Barselone rezultatom 83:92 (16:23, 18:21, 26:25, 23:23) u trećem kolu Evrolige, u prepunoj Štark areni.

Crno-beli su bolje otvorili utakmicu protiv španskog giganta i poveli 8:4, ali je Barselona serijom 2:15 preokrenula rezultat u svoju korist i stekla kontrolu nad utakmicom. Na krilima Oskara da Silve, Katalonci su postepeno povećavali razliku, na šta Beograđani nisu imali odgovor.

U drugoj četvrtini, Partizan je krenuo daleko agresivnije i preko raspoloženog Alekse Avramovića koji je nanizao sedam poena, prešao u novo vođstvo.

Usledila je rezultatska klacklalica, sve do samog finiša prvog poluvremena, kada je Nikolas Laprovitola s dve vezane pogođene trojke, doneo Barseloni sedam koševa viška, da bi srpski reprezentativac Nikola Kalinić novim pogođenim šutem van linije 7,25 i to sa zvukom sirene odveo Katalonce na “veliki odmor” sa prvom dvocifrenom prednosti od početka utakmice – 34:44!

PARTIZAN - BARSELONA 83:92 (16:23, 18:21, 26:25, 23:23)

Dvorana: Štark arena.

Sudije: Roša, Pastušjak, Sukis.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 12, Avramović 11, Koprivica 8, Panter 11, Smailagić 9, Jaramaz, Naneli 14, Trifunović, Anđušić, Doužer 13, Kaminski 5.

BARSELONA: Da Silva 13, Veseli 12, Brizuela 2, Kalinić 7, Satoranski 4, V. Ernangomez 15, Laprovitola 20, Abrines 9, Parker 9, Nadži, Jokubaitis 5, Para.

Partizan je nastavak meča otvorio serijom 5:0, a sve poene dao je Pi Džej Doužer, kada su crno-beli smanjili na 39:44, međutim, odbila je Barselona i ovaj nalet crno-belih, ne dozvolivši im da ijednog trenutka preuzme vođstvo. Držali su Katalonci rezultatsku prevagu na svojoj strani, a novom trojkom Laprovitole u 27.minutu, opet su stigli do najvećih deset razlike (48:58).

Ipak, serijom 6:0, “parni valjak” je uspeo da se ponovo vrati i priđe na samo četiri koša minusa (54:58). Međutim, Barselona je čvrsto čuvala vođstvo i u poslednji kvartal uspela da uđe s osetnijom zalihom od devet poena (60:69).

Kada je na startu poslednjih 10 minuta Barselona poenima Parkera povela sa maksimalnih 11 koševa prednosti (70:61), bilo je jasno da će crno-beli pretrpeti drugi ovosezonski poraz. Pokušavali su Obradovićevi izabranici da se vrate, međutim bilo je prekasno da se izbegne novi neuspeh.

Barselonu je do pobede vodio Laprovitola s 20 poena, Ernangomez je dodao 15, a Oskar da Silva 13 koševa. Dvocifren je bio i bivši igrač Partizana Jan Veseli s 12 poena.

Kod Partizana, Džejms Naneli je bio najbolji s 14 koševa, Pi Džej Doužer je ubacio 13, Ledej 12, a Naneli i Panter po 11 poena.

Klub iz Humske u “duplom kolu” Evrolige već za dva dana igra novi meč, a u četvrtoj rundi će gostovati evropskom vicešampionu Olimpijakosu u Pireju.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice, Barselona je pobedila Partizan rezultatom 92:83.

40. minut - Poene postiže Panter i smanjuje na 83:90.

39. minut - Gubi Partizan loptu, sve je praktično rešeno.

38. minut - Veseli precizan, 81:90, tajm-aut za Željka Obradovića.

38. minut - Posle tajm-auta, Smailagić pogađa oba bacanja 79:85. Na drugoj strani Kalinić poentira 79:88, ali mu uzvraća Dožer 81:88.

Tajm-aut traži Grimau.

38. minut - Promašaj Pantera za tri poena.

37. minut - Vili Ernangomez cepa mrežicu za tri 73:82, a potom još jedni laki poeni za Smailagića 75:82.

36. minut - Vraća Barselona +10 (69:79), ali Naneli odmah postiže svoj 14. poen za 71:79, potom i Smailagić lake koševe postiže za samo šest koševa minusa 73:79, prinuđen je Grimau na tajm aut.

35. minut - Pi Džej Doužer sjajno "zakucava" za 67:75, a posle promašene trojke Jokubaitisa zakucava Parker. Na drugoj strani Panter smanjuje na 69:77.

34. minut - Igra se sa mnogo faulova, Ognjen Jaramaz nije realizovao oba slobodna bacanja, to je osmi "penal" promašen za crno-bele.

33. minut - Sada i Zek Ledej pogađa oba puta s linije za slobodna bacanja 65:71, dok na drugoj strani posle faula i Parker ne maši s "penala" 65:73.

33. minut - Avramović odličan u prodoru, Partizan smanjuje 63:71.

Nikolas Laprovitola

32. minut - Frank Kaminski realizuje prvo bacanje, drugo promašuje 61:71.

31. minut - Džabari Parker s dva pogođena "penala" otvara poslednji kvartal 60:71, najvećih 11 razlike za Barselonu!

Počelo je poslednjih 10 minuta.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine, Barselona vodi 69:60.

30. minut - Oba penala realizovao je Ledej 60:66, ali Džamal Parker pogađa trojku kod Barselone 60:69. Potom faul u napadu pravi Jokubaitis.

29. minut - Veseli na isteku napada poentira iz nemoguće pozicije 58:66, pod košem Barse promašio je Kaminski.

29. minut - Oba puta Rokas Jokubaitis precizan 56:64. Kod Partizana, Naneli je bio precizan na slobodnim bacanjima 58:64, njegov 12. poen.

29. minut - Posle dva promašaja Pantera s linije za slobodna bacanja, čime je zaustavio lično dostignuće od 68 uzastopnih pogođenih "penala", na drugoj strani pod košem crno-belih Smailagić je faulom zaustavio Jokubaitisa.

28. minut - Naneli oba puta siguran s "penala" 56:60, prvi dvocifreni kod Partizana, ali Sartorantski nalazi put do koša 56:62.

28. minut - Pogodio je Panter bacanje 54:58, a onda Veseli pored Avramovića lako poentirao za 54:60.

27. minut - Džejms Naneli postiže trojku za Partizan, odgovara Argentincu iz Barse 51:58, a onda Kevin Panter pogađa uz prekršaj Da Silve 53:58. Dodatno bacanje za kapitena crno-belih. Serija 5:0 domaćih.

26. minut - Nova trojka Nikolasa Laprovitole, vraća Barsu na maksimalnih 10 poena razlike (48:58), tajm-aut traži Željko Obradović.

26. minut - Sjajan pas Avramovića za Ledeja, ali je Zek zakasnio iako je zakucao, pošto je istekao napad Partizana.

26. minut - Nikola Kalinić je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje 48:55, njegov četvrti poen.

25. minut - Naneli je bio "kratak" u šutu, bez koša Partizan i u ovom napadu.

24. minut - Ledej pogađa iz teške pozicije, njegov osmi poen 48:52, ali odmah vraća Sartoranski 48:54.

24. minut - Grešku u koracima je napravio Nikola Kalinić, šansa za Partizan da se još više primakne Barseloni.

23. minut - Da Silva je pogodio oba bacanja, opet šest razlike za Barselonu 44:50. Odlična kombinacija Doužera i Koprivice, Balša zakucava za 46:50. Na drugoj strani Da Silva ofanzivnim skokom vraća +6 (46:52).

23. minut - Laprovitola je pogodio za Barselonu, potom i Ernangomez 42:48, ali Naneli je dva puta precizan kod Partizana 44:48.

22. minut - Razigrao se Pi Džej Doužer i pogodio trojku, njegov peti vezani poen u nizu 39:44. Serija crno-belih 5:0 na startu drugog dela.

21. minut - Pi Džej Doužer otvara drugo poluvreme poenima 36:44, ali nije realizovao dodatno slobodno bacanje.

Barselona je postigla neverovatnih osam trojki iz 20 pokušaja u prvom poluvremenu, od toga je Nikolas Laprovitola dao polovinu.

Partizan je gađao 1/7, a jedinu je pogodio Aleksa Avramović. Najefikasniji igrač dosadašnjeg toka meča je upravo Nikola Laprovitola sa 12 poena, dok je devet postigao Oskar da Silva. Kod Partizana Avramović 9, a Koprivica 6.

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena!

20. minut - Nova trojka za Barsu, Rokas Jokubaitis - 34:41, a onda i sa zvukom sirene za tri Nikola Kalinić, za najvećih deset razlike 34:44 na poluvremenu!

19. minut - Zek Ledej odličan, njegovi novi koševi 34:38, Grimau reaguje tajm-autom.

18. minut - Nova trojka za Laprovitolu, ponovo je osam razlike 30:38, ali samo nakratko jer Pi Džej Dožer smanjuje na 32:38.

18. minut - Sam kao duh ostao je Nikolas Laprovitola za tri poena, što Argentinac kažnjava i cepa mrežicu 30:35, tajm-aut odmah traži Obradović.

Rodžer Grimau, trener Barselone

17. minut - Nekadašnji as Oklahome Aleks Abrines postiže nove poene 30:32, Avramović nije bio precizan, kao ni Sartoranski na drugoj strani na otvorenom šutu za tri poena.

16. minut - Jan Veseli oba puta precizan s "penala" 27:29, a pod košem Barselone sjajni Smailagić pogađa i iznuđuje dodatno slobodno bacanje - 29:29. Pogodio je bivši igrač Golden Stejta i dodatno bacanje 30:29.

15. minut - Aleks Abrines prekida ovaj niz crno-belih 25:27, ponovo Barselona vodi.

14. minut - Promašio je dodatno bacanje Avramović, posle minuta odmora, ali ni Barselona nije realizovala napad.

13. minut - Peti vezani poen za Aleksu, nerešeno je 25:25, tajm-aut Rodžer Grimau traži.

13. minut - Aleksaaaa Avramović za tri poena, cepa mrežicu s osam metara 23:25.

12. minut - Poentira i Frank Kaminski, samo je tri razlike 20:23, ali odmah uzvraća Brizuela 20:25.

11. minut - Avramović na startu drugog kvartala postiže poene za Partizan 18:23.

Počela je druga četvrtina.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine, Partizan - Barselona 16:23.

10. minut - Precizan je Ernangomez oba puta sa penala 16:23 i lopta sa strane za Barselonu, zbog nesportskog faula koji je tom prilikom napravio Kaminski.

9. minut - Hrabro je Avramović ušao u duel s Abrinesom i kao u reprezentaciji Srbije na Filipinima, poentirao, pokazavši sjajnu formu - 16:21. To su prvi poeni za Aleksu u večerašnjem meču, a sada će Vili Ernangomez na liniju za slobodna bacanja.

8. minut - Zek Ledeeeej, kakvo zakucavanje Amerikanca i sada je 14:19, ali Ernangomez dobija duel s Kaminskim pod košem i povećava na 14:21.

8. minut - Posle tajm-auta fauliran je Zek Ledej, koji sigurno izvodi oba "penala" - 12:19.

Tajm-aut, prvi televizijski na utakmici.

7. minut - Uz dosta sreće Ernangomez postiže poene za goste 10:16, a onda trojka i Laprovitole u kontri za najvećih +9 u korist španskog tima (10:19). Obradović reaguje tajm-autom.

6. minut - Ponovo Da Silva u kontri, povećava na 8:14, a Panter prekida seriju Barse 0:10 i smanjuje na 10:14.

5. minut - Da Silva oba puta koristi bacanja, posle nesportske Koprivice. Serija Katalonaca 0:8, koji imaju i loptu sa strane - 8:12.

4. minut - Ponovo je pogodio Oskar da Silva, bivši igrač Albe smanjuje na 8:7, a novu trojku drugu zaredom u korist Barselone daje Laprovitola 8:10. Preokret u Areni!

3. minut - Novi poeni za Koprivicu, koji se sjajno snašao pod košem Barse za 6:2, ali Da Silva brutalno odgovara zakucavanjem i smanjuje na 6:4. Revanširao mu se Koprivica u novom efikasnom napadu Partizana, vraća naslednik legendarnog asa kluba iz Humske, Slaviše Koprivice, na četiri razlike 8:4.

2. minut - Upisao se i Kevin Panter, kapiten Partizana vraća prednost na stranu crno-belih, a Veseli promašuje na drugoj strani.

1. minut - Bivši igrač Partizana Jan Veseli postiže prve poene na meču, ali u korist Barselone koja vodi 2:0. U narednoj akciji Koprivica posle dodavanja Nanelija brutalno zakucava za 2:2.

Počeo je duel u Areni!

PRE UTAKMICE:

Košarkaši Partizana otvaraju evroligašku sezonu na svom parketu i to spektakularnom utakmicom protiv jednog od kandidata za najviši plasman - ekipom Barselone!

Posle startnog poraza od Makabija u Tel Avivu, crno-beli su već na gostovanju Asvelu u Vilerbanu nadoknadili propušteno i deklasirali Francuze.

Barselona je jedini poraz u novoj sezoni doživela od madridskog Reala u Superkupu, dok su u elitnom takičenju bez većih problema ostvarili dva trijumfa.

18.26 - U timu Partizana nema Mateuša Ponitke, koga je zamenio Tristan Vukčević.

18.24 - Zvižducima su grobari dočekali bivšeg košarkaša Zvezde Meridianbet i srpskog reprezentativca Nikolu Kalinića.

18.19 - Duel Partizan- Barselona sudiće Fernando Roča, Pjotr, Pastusjak i Arturas Sukis.

18.18 - Sve je spremno za početak spektakla u Areni.

18.06 - Evo i igrača Partizana, koji su dobili ogromne ovacije svojih pristalica.

18.05 - Akteri su izašli na parket, košarkaši Barselone su dočekani salvom zvižduka od strane grobara.

17.53 - Partizan je na sledeći način pozvao sve navijače da dođu u Štark arenu, koja je rasprodata do poslednjeg mesta:

17.51 - Njegov kolega s klupe Barselone Rodžer Grimao očekuje težak duel protiv crno-belih:

- Utakmica u Beogradu će biti mnogo teška za nas. Idemo na jedno od najkomplikovanijih gostovanja u Evroligi, i svesni smo da će Partizan imati veliku podršku sa tribina. U svakom slučaju igramo protiv impresivnog tima, koji ima velike ambicije u ovom takmičenju - poručio je Grimao.

17.47 - Podsetimo se šta je trener Partizana Željko Obradović rekao u najavi ove utakmice:

- Igramo protiv tima koji je među glavnim favoritima. U seriji su dobrih rezultata i igraju veoma dobro. Raduje nas što prvi put igramo u Areni pred našim navijačima, od njih očekujem barem nivo koji je bio prošle godine. Igraju dobro, pravili su roster koji je popunjen na svakom mestu. Svi koji su došli dobro su se uklopili, treneru je sve poznato, igrao je u Barseloni. Rade neke stvari slično kao prošle sezone. Mogu da igraju sa različitim postavama, ton igri daju spoljni igrači, posebno Laprovitola. Abrines je strašnoj šuterskoj formi, Kalinić može da igra na poziciji na tri ili četiri - istakao je Obradović.