SENZACIJA U MANILI! Nemačka je u FINALU protiv Srbije! Amerika NA KOLENIMA!

08.09.2023

16:49

Kakvo iznenađenje.

Košarkaška reprezentacija Nemačke igraće u finalu Mundobasketa u nedelju od 14:40 časova protiv Srbije nakon što su porazili selekciju SAD rezultatom 113:111.

Gledali smo izvanrednu utakmicu, pravi revolveraški obračun.

Izabranici Gordona Herberta napravili su istorijski uspeh i boriće se za titulu šampiona sveta.

U egalu je protekla prva četvrtina, a Nemci su  posle ovog perioda imali prednost 33:31.

Ovo je inače bila najefikasnija četvrtina u istoriji Mundobasketa.

Kako su počeli, tako su i nastavili. Pogađali su iz svih oružja, a na poluvreme se otišlo rezultatom 60:59.

Treća četvrtina je donela neverovatnu igru Nemačke, rešetali su izabranici Gordona Herberta sa svih strana i došli do 10 poena prednosti, a maestralan je bio Obst.

Andreas Obst

Poslednja deonica i ista priča, Nemci su do "stotke" došli u 32. minutu! Napravili su izabranici Stiva Kera seriju i približili se na samo minus 2 106:108, ali opet je odgovorio Obst.

Na kraju senzacionalna pobeda i potpuno zaslužen prolaz u finale.

Najefikasniji u Nemačkoj bio je Obst sa 24 poena, Vagner je dodao 22, Tajs 21, a Šruder 17.

U redovima poraženih istakao se Edvards sa 23 poena, dok je rivs dodao 21.

Amerika će u borbu za bronzu protiv Kanade, dok će Nemci na megdan Srbiji za svetsku titulu!