SRBIJO BUDI PONOSNA: "Orlići" u FINALU Evropskog prvenstva!

29.07.2023

21:32

Svetla je budućnost košarke.

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva čiji je domaćin u Nišu.

Izabranici Nenada Stefanovića savladali su vršnjake iz Nemačke rezultatom 65:54.

Bolje su počeli srpski košarkaši, nakon prve četvrtine prednost je bila 17:16, da bi do poluvremena otišla na plus pet 38:33.

Najbolji u ovom delu igre bio je Nikola Topić sa 11 poena.

U drugom delu, Srbija je zadržala prednost, ali je  imala problema. Sitne greške u odbrani koje  dozvoljavale su Nemcima lake poene i to ih je držalo u životu.

Nikolić je pogodio tri trojke što je bilo od krucijalne važnosti za "Orliće".

Srbija je igrala dobro, imala i podršku publike i otišla na dvocifrenu prednost, ali ponovo ista boljka, opuštanje i serija Nemaca vraća ih u život i na jedan posed.

Ćurčić i Mušicki prave seriju, vraćaju Srbiji 8 poena prednosti na poslednjem minutu trećeg perioda. Nastavila je Srbija da "gazi" i na startu druge četvrtine trojkom Mitra Bošnjakovića došla do +17, 62:45.

Meč je rutinski priveden kraju tako dam će se Srbija boriti protiv Španije za zlatnu medalju u nedelju od 20:30.