NIŠTA NIJE GOTOVO, SAN O TOP 8 I DALJE TRAJE: Barsa bolja od Partizana, Laprovitola i Mirotić plesali u Areni!

28.03.2023

19:27

"Parni valjak" posustao pred više od 20 hiljada vatrenih "grobara".

Duel Laprovitole i Egzuma

Košarkaši Barselona savladali su Partizan u punoj Štark areni rezultatom 89:80 . Utakmicu 31. kola Evrolige obeležili su fantastični Nikolas Laprovitola i Nikola Mirotić koji su vodili Katalonce do 21. trijumfa u elitnom takmičenju.

Odlično prvo poluvreme gledali smo pred 20041. gledaocem u Štark areni. Barselona je preko Laprovitole bolje započela susret. Argentinac je pogađao iz svih pozicija, do ludila je dovodio odbranu crno-belih. Kako je vreme prolazilo, tako je srpska ekipa bila sve opuštenija. Nekoliko teških šuteva domaćih cepalo je mrežicu koša Katalonaca. U tome su prednjačili Egzum, Ledej i Panter. Ipak, prva deonica pripala je gostima – 21:25. U drugom kvartalu “parni valjak” je zaigrao kao u transu. “Grobari” su bili praktično šesti igrač Partizana, a upravo na njihovim krilima puleni Željka Obradovića stigli su do najveće prednosti – 40:32.  Međutim, Laprovitola je nastavio u istom ritmu kao i na početku, priključio se i Jan Veseli sa nekoliko pogodaka sa distance. Na poluvremenu Partizan je imao minimalnu prednost – 45:44.

Dobru igru sa kraja prvog poluvremena su gosti samo produžili u trećoj donici koju su otvorili serijom 7:0. Pokušao je Željko Obradović sa tajm-autom da trgne ekipu, ali spasa u ovom kvartalu nije bilo. Katalonci su ovaj period igre dobili sa 22:13.

Partizan je bolje otvorio četvrtu četvrtinu, pogocima Pantera i Avramovića nagovestio je preokret. Međutim, Barsa je na sve imala odogovor.  A trojka Tomaša Šatoranskog za plus deset gostiju na dva minuta pre kraja susreta može se okarakterisati i kao ključna na ovom susretu, pošto je dvocifrena razlika predstavljala nedostižnu prednost za tako kratki vremenski period.

U pobedničkom sastavu, Nikolas Laprovitola je ubacio 23 poena, Nikola MIrotić 19, a Jan Veseli koji je dobio ovacije publike je meč okončao meč sa 14 poena.

U Partizanu ubedljivo najefikasniji Dante Egzim sa 24 poena, Kevin Panter je upisao 16, a podbacio je Matijas Lesor koji je meč završio sa pet poena i šest skokova.

Partizan je pretrpeo 14. poraz u sezoni, ali će zadržati sedmo mesto, sada sa skorom 17-14. Crno-beli su tako propustili priliku da možda već u ovom kolu osiguraju plasman u plej-of Evrolige, ali novu će imati već u petak kada u ''Štark arenu'' dolazi Real Madrid.

PARTIZAN - BARSELONA 89:80

/21:25, 24:19, 13:22, 22:21/

Dvorana: Štark arena

Gledalaca: 20041

Sudije: Boris Rižik, Ana Panter, Sefi Šemeš

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 10, Avramović 6, Panter 16, Smailagić 6, Papapetru 2, Eksum 24, Naneli 5, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 6.

BARSELONA: Da Silva, Šanli, Veseli, Kalinić, Satoranski, Laprovitola, Abrines, Higins, Tobi, Kurik, Jokubaitis, Mirotić.

40. minut - Kraj utakmice. Barselona je savaladala Partizan sa 89:80

38. minut -  Izgleda da je Barselona "prelomila" meč - 73:83. Obradović zove novi tajm-aut.

36. minut - Šta god da Partizan uradi, gosti imaju odgovor. Odlična odbrana crno-belih u prethodnom napadu, ali Mitorić uzima skok u napadu i poentira jednom rukom - 70:78.

34. minut - Dante Egzum ponovo za tri! Ludnica u Areni - 68:73.

33. minut - Veseli zakucava za +8, ponovo Barsa utišava "grobare" - 63:71.

31. minut - Avramović i Egzum poentiraju na početku poslednje deonice. Biće drama - 63:66.

IV četvrtina

30. minut - Dosta čudna završnica treće četvrtine. Jedine poena u poslednjem minutu delo su Kevina Pantera - 58:66.

28. minut - Dvocifren je Panter, ali dvocifrena je i razlika - 51:61.

26. minut - Publika je "poludela"! Nekoliko sumnjivih sudijskih odluka na štetu Partizana. A kao šlag na tortu - tri slobodna bacanja za Laprovitola - 49:59.

24. minut - Alen Smailagić precizan posle ofanzivnog skoka. Veoma važni poeni za crno-bele - 49:55.

22. minut - Nakon boljeg početka Katalonaca, Obradović je zatražio novi tajm-aut.

21. minut - Serija Barselone od 7:0 na početku trećeg kvartala - 45:51.

III četvrtina

20. minut - Panter je u poslednjem minutu maestralno uspeo da poentira uz faul. Međutim, Higins je odgovorio trojkom - 45:44.

18. minut -  Lapravitola nastavlja da melje. Nova trojka Argentinca - 39:42.

16. minut - Lesor i Ledej precizni iz reketa. Crno-beli imaju najveću prednost u dosadašnjem delu meča - 40:32.

15. minut - Novi rekord je pao (više o tome pročitajte OVDE).

14. minut - Rafalni obračun u Areni. Sada i Šanli pogađa za tri. Tajm-aut Željko Obradović - 32:30.

13. minut - Neverovatan pogodak Egzuma sa distance. Navijači probijaju zvučni zid, a Jasikevičijus traži novi tajm-aut - 32:27.

11. minut - Dve uzastopne trojke crno-belih. Smailagić, pa onda i Egzum. Delirijum u Areni  - 27:27.

II četvrtina

10. minut - Jokubaitis je pogodio uz zvuk sirene, ali nakon gledanja snimka poen je poništen - 21:25.

9. minut - I Janis Papapetru se upisao u listu strelaca. Partizan je na samo "-1" - 20:21.

7. minut - Naneli pogađa prvu trojku za crno-bele - 16:17.

5. minut - Jasikevičijus je nakon ofanzivnog skoka Lesora i faula Abrinesa zatražio tajm-aut - 10:13.

4. minut -Stabilizovao se Partizan, nekoliko lakih poena Madara i Pantera za 8:11.

2. minut - Odličan početak Barselone, Laprovitola sa šest vezanih poena donosi prednost gostima od 8:4.