UZBUNA U TEKSASU! Dalasu IZMIČE plej-of! Dončić brojao do 34, ali NE MOŽE sam!

25.03.2023

07:05

Košarkaši Dalasa poraženi su od Šarlota rezultatom 109:117, čime su ozbiljno doveli u pitanje plasman u plej-of.

Dominirali su "stršljenovi" i vodili tokom celog meča, iako je još jednu brutalnu partiju pružio Luka Dončić.

Slovenački as i prva zvezda Maveriksa duel je završio sa 34 postignuta poena, uz 10 skokova i osam asistencija, međutim, njegova ekipa pretrpela je treći neuspeh u nizu, zbog čega im plasman u plej-of sada visi o koncu.

Loša odbrana u prvoj četvrtini skupo je koštala Dalas s obzirom na to da su gosti sa 37 poena u uvodnih 12 minuta uspeli da se odvoje na dvocifrenu prednost koja se u nastavku susreta ispostavila kao nenadoknadiva.

Glavnu podršku Dončiću predstavljao je Kajri Irving sa 18 poena, međutim Maverikse je boljeg rezultata koštao loš učinak za tri poena najraspoloženijeg dvojca imajući u vidu da su Slovenac i Amerikanac zajedno šutnuli čak 17 puta van linije 6,75 uz samo tri pogotka.

U sastavu Šarlota najefikasniji je bio Pi Džej Vošingron sa 28 koševa, ispratio ga je Gordon Hejvard sa 25 poena.

Novim porazom, 38. u sezoni, Dalas je ostao na 11. poziciji Zapadne konferencije i osam utakmica pre kraja nije obezbedio plasman u nokaut fazu.

Šansu da se revanšira Hornetsima imaće sutra, ali je Šarlot domaćin u tom duelu.

U ostalim mečevima, Milvoki je savladao Jutu na krilima Alena, koji je meč završio sa 25 poena, dok je Džezere prevodio Fontekio sa jednim više.

Voriorsi su pobedili Filadelfiju 120:112, uz 33 poena Džordana Pula, dok je kod Seventisiksersa najbolji bio Džoel Embid sa 46 koševa.