Krah Zvezde u Vitoriji, BASKONIJA BROJALA DO 103!

02.02.2018

21:22 >> 21:30

Košarkaši Crvene zvezde do nogu su potučeni na gostovanju Baskoniji rezultatom 103:84. Bila je ovo defanzivno najlošija partija srpskog prvaka u sezoni, pa nije bilo prilike da crveno-beli vežu treću pobedu na terenu Baskonije u tri sezone. Domaćini su, na drugoj strani, odigrali perfektan meč na krilima Boboe i Dženinga i iskoristili čak 4 nesportska faula gostiju.

RepublikaFoto: euroleague.net
Detalj sa utakmice Baskonija - Crvena zvezda

Novo gostovanje Crvene zvezde u Španiji nije bilo uspešno kao dueli u Madridu protiv Reala, ili Valensije u gostima. Baskonija je od starta krenula da zasipa koš Zvezde sa svih mogućih pozicija i to se nastavilo do samog kraja!

Tim sa Malog Kalemegdana je prethodne dve sezone slavio protiv Baskonije u Španiji, ali se čini da su im to igrači iz Vitorije dobro zapamtili i sve im vratili sa kamatom, o čemu svedoče i ubačena 103 poena!

Već posle prvih 10 minuta domaći su stekli dvocifrenu prednost od 27:17. Zvezda je bila na -10 poena razlike još samo jednom tokom utakmice (43:33) i više nijednom nisu uspeli da se vrate na razliku koja bi garantovala neku neizvesniju završnicu.

Tačnije, kad god bi jedini raspoloženi kod Zvezde Dilan Enis pogodio neku trojku, domaći bi momentalno odgovarali istom merom i vraćali prednost od 15-ak razlike na svoj konto.

Razlika se uvećavala do samog kraja, odbrane su na kraju popustile, a izabranici Dušana Alimpijevića su na ovom susretu napravili 4 nesportska faula i praktično već tu poklonili Špancima 10 poena razlike.

Na kraju je na semaforu stajalo 103:84, Crvena zvezda je ostala na 8 pobeda uz 13 poraza, dok se Baskonija uključila u trku za Top 8 pošto sada ima skor 10-11.

Kod domaćih Boboa je bio nezaustavljiv sa 25 poena, a Džening ga je sjajno pratio sa 18. U Zvezdi je jedino Enis bio raspoložen sa 22 ubačena poena uz 80 odsto ubačenih trojki (4/5).

U narednom kolu 09. februara Crvena zvezda će dočekati Armani iz Milana od 19 časova.

UŽIVO:

IV ČETVRTINA

Kraj meča - Baskonija je slavila rezultatom 103:84!

8. minut - Boboa pogađa 25. poen na ovom susretu za 97:79

7. minut - Nove poeni za domaće uz kontre- 93:77

6. minut - Jovanović zakucava za 91:77

4. minut - Lesor iz skraćenog kornera pogađa za 90:69

3. minut - Zvezda klizi ka katastrofi - Džening pogađa za 87:64

2. minut - Marselinjo pogađa "flouter" za 81:64

1. minut - Baskonija sa penala postiže prve poene - 77:59. Na drugoj strani Lesor pogađa uz faul za 77:62

III ČETVRTINA

10. minut - Bjelica pogađa dvojku za 75:59. Tim rezultatom se odlazi na pauzu pred poslednju četvrtinu

8. minut - Džening pogađa trojku, Baskonija ne dopušta Zvezdi da se približi - 73:57

7. minut - Enis pogađa novu sjajnu trojku za 68:55

6. minut - Konačno pogađa i Branko Lazić trojku za 66:52

4. minut - Dobrić pogađa otvorenu trojku za 61:47, ali odmah na drugoj strani neverovatni Boboa pogađa dvojku uz faul - 64:47

3. minut - Boboa pogađa nove poene iz kontre i Baskonija opet ima osetnu prednost -59:42

2. minut - Fojtman polaže loptu na koš za 55:42

Velika glupost Stefana Jankovića koji zbog dve nesportske greške završava ovaj susret već početkom treće deonice

1. minut - Ročesti pogađa prve poene u drugom poluvremenu - 53:42

II ČETVRTINA

Kraj prvog dela igre, sjajnom napadačkom igrom domaća Baskonija je otišla na odmor sa prednošću 53:40!

9. minut - Janković smanjuje na 49:38, ali Baskonija odmah odlazi na 51:38

8. minut - Indisponirani Bjelica pravi faul, Forije odvodi domaće na 49:36

6. minut - Spektakularna trojka Enisa i to uz faul! Crveno-beli se približili na -10 ; 43:33

5. minut - Nesportski faul košarkaša Zvezde i poklanjaju poene Baskoniji za 40:26. Enis je uspeo da pogodio dvojku uz prekršaj - 41:29

4. minut - Davidovac pogađa trojku i smanjuje na -12 38:26

3. minut - Garino zakucava za 38:21

2. minut - Vitorija ponovo pravi seriju i veđ sada ima veliku prednost od 34:19

1. minut - Crveno-beli postižu prve poene u nastavku - 27:19

I ČETVRTINA

Kraj prvih 10 minuta u Vitoriji, domaći imaju vođstvo od 10 poena - 27:17

9. minut - Davidovac iz kontre pogađa za 25:17

8. minut - Serija Baskonije 11:0 za 22:11, Dobrić zatim najzad pogađa dvojku. Omić iz ofanzivnog skoka smanjuje na 25:15

6. minut - Fojtman iz kontre pogađa za 15:11, a zatim se Boboa nadovezuje trojkom - 18:11

5. minut - Crveno-beli preko Enisa sa bacanja dolaze do 11:11

3. minut - Dilan Enis pogađa iz prodora za 9:6

2. minut - Boboa postigao svih 7 poena za Baskoniju na startu - 7:4

1. minut - Boboa pogađa trojku na startu, Dangubić pogađa prve poene za Zvezdu - 3:2

Crveno-beli su pre poraza od večerašnjeg protivnika u prvom delu sezone slavili čak četiri puta uzastopno protiv španskog kluba.

Trener Dušan Alimpijević neće biti u prilici da za večerašnji meč računa na povređene Peru Antića i Marka Kešelja, dok je Džejms Feldin otputovao sa ekipom na meč, iako još nije u potpunosti zacelio povredu.

U prethodnom kolu Zvezda je savladala na svom parketu Olimpijakos rezultatom 89:78 i nakon 20 odigranih utakmica ima skor 8-12, dok je Baskonija 9. na tabeli sa skorom 9-11.