SKANDAL U EVROKUPU: Ošamario protivnika pa popio suspenziju! (VIDEO)

11.02.2023

12:53

Centar Turk Telekomka Tajrik Džons dobio je suspenziju nakon fizičkog kontakta sa Trentom Logetom.

Napadač Turk Telekoma Ankare Tajrik Džons ošamario je Trenta Loketa u meču Evrokupa između Dolomiti Energia Trenta i Turk Telekoma nakon prekršaja u ofanzivi.

Džons je agresivno prišao Loketu, potom su oba igrača ušli u verbalni sukob, a igrač Ankare je napravio fatalnu grešku koja je prethodila suspenzijom, dok je Loket dobio dve tehničke greške.

Oba igrača su izbačena iz igre. Ceo niz je usledio dva minuta do kraja druge četvrtine i vođstvom Turk Telekoma 37-36. Turski tim je na kraju pobedio rezultatom 80-72.

Iz uprave Evrolige potvrđeno je da je Tirik Džons iz Turk Telekoma iz Ankare kažnjen suspenzijom na jednu utakmicu zbog fizičke agresije prema drugom licu, povodom gostovanja svog tima protiv Energia Trentaprema članu disciplinskog kodeksa Evrolige.