KATASTROFA ZA VEČITE: Radonjićev Pao pao trojkom uz zvuk sirene

10.02.2023

22:23

Poraz "zelenih" ne boli samo njihove navijače, već i pristalice Crvene zvezde i Partizana.

Dejan Radonjić

Košarkaši Panatinaikosa poraženi su na svom parketu od Valensije u okviru 24. kola Evrolige.

Utakmica u Atini završena je rezultatom 91:92 (26:21, 23:21, 19:27, 23:23), u korist gostiju.

Ekipa koju sa klupe predvodi Dejan Radonjić je odigrala odlično prvo poluvreme, zatim je popustila u trećoj četvrtini kada su Španci preokrenuli. Međutim, u poslednjoj deonici je Pao bio u vođstvu i pred poslednji napad gostiju je imao dva poena prednosti (91:89). Ipak, Kris Džons je uz zvuk sirene pogodio trojku za pobedu Valensije.

Upravo Džons je goste vodio do trijumfa sa 24 poena, Kajl Aleksander je dodao 16, a Viktor Klaver 13.

Na drugoj strani je prednjačio Paris Li sa 25 poena, dok je dva manje imao Arturas Gudaitis. Dvocifreni su takođe bili Met Tomas sa 13 i Dvejn Bejkon sa deset koševa.

Ova pobeda Valensije nikako ne odgovara beogradskim večitim rivalima, koji su zbog borbe za Top 8 svim srcem bili uz Panatinaikos.