ZVEZDA RAZBIJENA U BOLONJI: Virtus iskoristio KATASTROFALNU igru crveno-belih i UBEDLJIVO slavio

31.01.2023

22:52

Tim sa Malog Kalemegdana izgubio većom razlikom nego što je pobedio italijanskog velikana u Beogradu.

Branko Lazić protiv Virtusa

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u Bolonji od ekipe Virtusa, koja je u okviru 22. kola Evrolige slavila rezultatom 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21).

Crveno-beli su na ovom gostovanju odigrali jednu od najgorih utakmica, otkad je na klupu seo Duško Ivanović.

Virtus je već posle manje od dva minuta igre vodio 9:0, što je kod srpskog tima izazvalo šok od kog se nije oporavio do kraja meča. Tome u prilog govori činjenica da je poslednja jednocifrena razlika bila kada je Virtus vodio 17:9.

Nakon toga, prednost Virtusa je u nekoliko navrata dolazila do maksimalnih +19, a Zvezda je na kraju samo uspela da ublaži poraz.

Međutim, crveno-bele može da boli i to što sada ima gori međusobni skor od velikana iz Bolonje, pošto su u Beogradu pobedili sa devet poena razlike.

Najzaslužniji za pobedu domaćeg tima bio je Tornik Šengelija sa 15 poena, a dvocifreni su bili još Kajl Vims sa 13, odnosno Mam Žaite i Isaija Kordinije koji su ubacili po 11.

U Zvezdi je najefikasniji bio Luka Vildoza sa 20 poena, a Dalibor Ilić je postigao deset. Iznad očekivanja napadački su odigrali Branko Lazić i Stefan Lazarević koji su imali po devet koševa.

Virtus - Crvena zvezda 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21)

DVORANA: Segafredo arena

SUDIJE: Danijel Jerezuelo, Emin Mogulkoč, Eduard Udjanski.

VIRTUS: Kordinije 11, Belineli 9, Pajola 6, Bako 9, Žaite 11 (8sk), Šengelija 15, Heket 4, Miki (8sk), Kamara, Vims 13, Teodosić 6 (9as), Abas.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 20, Lazarević 9, Mitrović 2, Lazić 9, Dobrić 6 (3uk), Ivanović 2, Ilić 10 (7sk), Nedović 4, Marković, Petrušev 8, Bentil 2 (6sk).

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Virtus je pobedio 84:72.

39. minut - Zvezda je prišla na 81:69, pa je Serđo Skariolo pozvao tajm-aut.

37. minut - Pitanje je samo kojom razlikom će Virtus slaviti, pošto trenutno vodi 78:62.

35. minut - Crveno-beli prave grešku za greškom, a rezultat je trenutno 76:59 za Virtus.

33. minut - Konstantno u Bolonji ista meta isto odstojanje. Virtus vodi 76:57.

31. minut - Filip Petrušev pogotkom uz faul otvara poslednju deonicu, ali nije potom bio precizan sa linije penala - 70:53.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Virtus vodi 70:51.

29. minut - Zvezdi baš ništa u Bolonji ne polazi od ruke. Virtus sadavodi 66:51.

27. minut - Razlika je manje-više konstantno ista, Italijani vode 62:49.

25. minut - Kajl Vims i Branko Lazić u seriji trojki. Virrtus ima prednost od 59:47.

23. minut - Italijani čuvaju dvocifrenu prednost, pa trenutno vode 53:41.

21. minut - Ognjen Dobrić je trojkom otvorio drugo poluvreme, Virtus vodi 48:38.

Druga četvrtina

Poluvreme! Virtus vodi rezultatom 48:35.

18. minut - Crvena zvezda je prišla na -11, pošto Virtus vodi 42:31.

16. minut - Srpski tim polako topi razliku, pa je trenutni rezultat 40:27 za Virtus.

14. minut - Zvezda je konačno malo stisla odbranu, pa sada gubi 38:23.

12. minut - Crveno-beli nemaju rešenje za Italijane koji vode 36:19.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Rezultat je 30:14 za Virtus.

9. minut - Zvezda se stabilizovala, pa razlika više ne raste. Virtus vodi 27:13.

7. minut - Nastavlja se horor četvrtina za crveno-bele, domaći tim vodi 23:9.

5. minut - Trojkom Branka Lazića se Zvezda konačno uključuje u ovaj meč - 15:7.

4. minut - Crvena zvezda je primila 15 poena za tri i po minuta igre. Virtus vodi 15:4.

2. minut - Užasan početak za crveno-bele. Virtus vodi 8:0 posle manje od dva puna minuta igre, a Duško Ivanović momentalno zove tajm-aut.

Utakmica je počela!

20.50 - Sve je spremno za početak utakmice, crveno-beli će imati veliku podršku navijača.

20.25 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Virtus - Crvena zvezda.

Uvod

Crvena zvezda u ovaj meč ulazi u nešto slabijem raspoloženju, pošto je u prethodna dva kola Evrolige doživela tesne poraze od Žalgirisa i Partizana.

Sa druge strane, ni Virtus nije u sjajnoj formi jer je u poslednja četiri meča elitnog takmičenja uspeo da pobedi samo Panatinaikos u pretprošlom kolu.

Prvi međusobni duel beogradskih crveno-belih i bolonjskih crno-belih pripao je timu sa Malog Kalemegdana koji je slavio rezultatom 83:74.

Uoči ove utakmice, Zvezda ima skor 10-11, dok je Virtus na 9-12.