PARTIZAN SERVIRAO OSVETU: Crno-beli slavili u "paklu" Pionira!

27.01.2023

17:57

Veliki trijumf Parnog valjka u Evroligi.

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu kao gosti u 21. kolu Evrolige rezultatom 79:78 (20:18, 25:19, 12:17, 22:24).

Crvena zvezda je odlično otvorila prvu deonicu. Luka Vildoza I Nemanja Nedović su sa dve uzastopne trojke doneli prednost svojoj ekipi od 6:2, ali crno-beli nisu klonuli duhom. Usledilo je nekoliko odličnih poteza Matijasa Lesora I Dantea Egzuma. Parni valjak je u nastavku deonice imao sve u svojim rukama, a svaku pretnja crveno-belih je neutralisana.

Druga deonica praktično je bila nastavak finiša prve. Crno-beli su kontrolisali dešavanja na parketu, Alen Smailagić je imao odličnu rolu, Zek Ledej je konačno bio koristan u derbijima. Puleni Željka Obradovića su na poluvremenu imali prednost od 45:37.

Zvezda je zaigrala bolje u trećoj četvrtini, u nekoliko navrata imala priliku i da povede. Nedović i Vildoza su imali priliku da vrate prednost svojoj ekipi, ali sreća je bila saveznik Partizana.

Mogao je Partizan u nekoliko navrata da se dodatno odvoji, posle sjajne role Smailagića stigao je do sedam poena viška (54:61). Ali, nije to dozvolio Ognjen Dobrić, koji je vezao dve trojke. U finišu susreta gledali smo igru "koš za koš". Crno-beli su poentirali sa penala, dok je domaćin uglavnom polaganjima stizao do poena.

Na kraju, Nedović je pogodio tešku trojku uz zvuk sirene i tako donekle doneo satisfakciju Crvenoj zvezdi. Naime, klub sa Malog Kalemegdana je u prvom ovosezonskom derbiju slavio sa +3, tako da u slučaju istog učinka na kraju regularne sezone imaju prednost.

Partizan su do pobede sa po 20 poena predvodili Dante Egzum i Zek Ledej, dok je Matijas Lesor postigao 13 poena. U domaćem timu Luka Vildoza je postigao 26 poena, Nemanja Nedović 23, Ognjen Dobrić 13

Obe ekipe su sada izjednačene na tabeli Evrolige sa učinkom 10-11.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 78:79

/18:20, 19:25, 17:12, 24:22/

Sudije

Boris Rižik (Ukrajina), Fernando Roha (Portugalija), Oleg Latiševs (Letonija)

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 26, Lazarević 2, Mitrović 2, Lazić, Dobrić 13, Ivanović 2, Nedović 23, Marković, Kuzmić, Petrušev 8, Bentil 2.

Partizan: Ledej 20, Avramović 3, Panter 6, Smailagić 7, Papapetru, Egzum 20, Brodžijanski, Naneli 3, Lesor 13, Trifunović, Anđušić 2, Madar 5.

40. minut - Kraj utakmice! Posle velike drame slavili su košarkaši Partizana rezultatom 79:78.

38. minut - Lesor prezican sa slobodnih bacanja  - 69:72.

36. minut - Odlična odbrana crno-beli. Svaki posed do kraja susreta je bitan - 64:68.

34. minut - Velika borba za svaki poen - 62:66.

32. minut - Mnogo vremena je imao Dobrić da se namesti i pogodi trojku - 60:63.

IV četvrtina

30. minut - Nekoliko napada cu imali domaći da stignu do prenosti. Na sreću crno-belih dve vezane trojke ostavljaju Partizan u prednosti pred poslednju deonicu - 54:57.

28. minut - Imala je Zvezda napada za prvu prednost posle uvodnih minuta meča. Međutim, Smailagić je blokirao Nedovića - 50:51.

26. minut - Neverovatan potez Nedovića. Nemanja uz Vildozu nosi crveno-bele  - 48:50.

24. minut - Nekoliko loših poteza sa obe strane - 42:48.

22. minut - Serija 5:0 Crvene zvezde početkom treće deonice - 42:45.

III četvrtina -

20. minut - Ledej je iskoristio odličnu poziciju da poentira za tri u samom finišu - 37:45.

18. minut - Ofanzivni skok crno-belih je odličan u drugoj deonici. Madar je precizan sa distance posle uhvaćene lopte u napadu Smailagića - 35:40.

16. minut - Prvi poeni Pantera u ovom meču na asistenciju Nanelija - 30:36.

14. minut - Nedović u svom stilu! Reprezentativac Srbije posle prodora poentira za 26:30.

12. minut - Odlična odbrana Smailagića rezultirala je laganim zakucavanjem - 22:27.

II četvrtina

10. minut - Vildoza je u poslednjim sekundama pogodio trojku sa kojem je Zvezda na samo -2. Partizan je kontrolisao dešavanja u prvoj deonici sve do poslednjeg minuta  - 18:20.

8. minut - Zek Ledej precizan van linije 6,75. U sledećem napadu crno-beli poentiraju iz kontre - 11:19.

6. minut - Crno-beli prvi put na meču imaju prednost - 9:10.

4. minut - Lesor pravi velike probleme crveno-belima. Francuz svojim blokovima omogućuje saigračima lake poene - 9:8.

2. minut - Nedović i Vildoza pogađaju za tri. Jedine poene za Partizan postigao je Egzum - 6:2.