(VIDEO) Partija karijere Si Džej Mekaluma: 50 POENA ZA 30 MINUTA!

01.02.2018

08:56

Košarkaš Portlanda Si Džej Mekalum glavna je zvezda u NBA ligi prethodne večeri. On je u pobedi njegovog tima nad Čikagom bio fascinantan sa ubačenih 50 poena za 30 minuta na parketu.

Mekalum je skoro sam srušio Bulse

Bek ove franšize ubacio je čak 28 poena u prvoj četvrtini (Čikago samo 19), a meč je završio sa velikih 50 (18/25 iz igre) i to samo za 29 minuta, odnosno tri deonice.

Mekalum je izgledao nezaustavljivo i ovim uspehom postavio je rekord Portlanda po broju poena za 3/4.

Trejblejzersi su slavili rezultatom 124:108, a pored Mekaluma u pobedničkoj ekipi su se istakli Lilard sa 13 i Nurkić sa 12, dok je kod Čikaga Lavin postigao 23 poena.

Klivlend je uspeo da teškom mukom savlada Majami rezultatom 91:89, a glavnu ulogu u pobedi Kavalirsa imao je ko drugi nego Lebron Džejms. Pored 24 postignuta poena imao je i vrlo bitnu ulogu u poslednjem napadu Majamija, kada je izblokirao poslednji šut Džejmsa Džonsona.

Čening Fraj je za pobednički tim dodao 16, a Ajzea Tomas 13 poena.

Na drugoj strani istakao se Goran Dragić sa 18 poena, a najbolje ga je pratio Džoš Ričardson sa 15.

Košarkaši Bostona slavili su protiv Njujorka sa ubedljivih 103:73. Košarkaši Finiksa pobedili su Dalas sa 102:88. Finiksu je ovo bila prva pobeda posle pet vezanih poraza, dok je Dalas nastavio lošu seriju upisavši osmi poraz u poslednjih devet mečeva.  Orlando je pobedio Los Andjeles lejkerse sa 127:105, Filadelfija je upisala i četvrti poraz u nizu, pošto je prošle noći izgubila od Bruklina sa 116:108, Indijana je bila bolja od Memfisa sa 105:101, dok je Šarlot slavio protiv Atlante sa 123:110.