NBA PLEJ-OF: Brutalni Dončić vodio Dalas do prve pobede, Majami se RASPAO! (VIDEO)

07.05.2022

06:08

U noći između petka i subote odigrane su dve utakmice plej-ofa NBA lige.

Luka Dončić u sendviču igrača Finiksa

Prvu pobedu u polufinalnoj seriji Zapada ostvarili su Dalas Maveriksi koji su kod kuće sa 103:94 pobedili Finiks Sanse.

Tim iz Teksasa je tim trijumfom smanjio prednost rivala na 2-1, pa će u narednoj utakmici na svom parketu imati šansu da dođe do izjednačenja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejlen Branson sa 28 poena, ali je svakako najraznovrsniji bio Luka Dončić koji je ubacio dva manje, a uz to je imao 13 skokova i devet asistencija.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Džej Krauder sa 19 poena, a sa 18 ga je pratio Devin Buker.

Reprezentativac Srbije Boban Marjanović je ceo meč presedeo na klupi Dalasa.

U drugoj utakmici dana su Filadelfija Seventisiksersi na svom parketu rezultatom 99:79 savladali Majami Hit.

Gosti sa Floride su se raspali u poslednjoj četvrtini pred koju su imali samo tri poena zaostatka, ali je tih 12 minuta u potpunosti pripalo domaćinu.

Ovom pobedom je Filadelfija smanjila rezultat u seriji na 2-1 za Majami.

Najefikasniji u pobedničkom taboru sa po 21 poenom bili su Deni Grin i Tajris Maksi, dok se posle povrede vratio Džoel Embid koji je upisao 18 poena i 11 skokova.

Na drugoj strani je raspoložen bio isključivo Džimi Batler koji je imao 33 poena i devet uhvaććenih lopti.