DRAMA U KNEŽEVINI: Monako uzvraća UDARAC - poslednja utakmica ODLUČUJE!

29.04.2022

20:51

Izuzetno važna pobeda za Monako.

Detalj sa meča Monako - Olimpijakos

U okviru četvrtog susreta u četvrtfinalu Evrolige KK Monako je dočekao ekipu Olimpijakosa. Domaćini su trijumfovali sa 78:77.

Pre meča, rezultat je bio 2:1 u pobedama za tim iz Grčke i bila im je potrebna još jedna pobeda za prolaz u fajnal for.

Prva četvrtina je bila potpuno izjednačena, ali su u drugoj gosti bili za nijansu bolji, te su stekli prednost na poluvremenu. Ipak, u trećoj četvrtini, domaćini su uzvratili i preokrenuli rezultat. U poslednjoj, najneizvesnijoj četvrtini, Monako je izdržao napade gostiju i pobedio u neizvesnoj završnici.

Najefikasniji za Monako bio je Majk Džejms (koji je imao značajnu podršku sa tribina) sa 18 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je za Olimpijakos to bio Kostas Sloukas sa 19 poena, dva skoka i tri asistencije.

Monako - Olimpijakos 78:77 (19:19, 19:23, 24:17, 13:16).

Monako je ovom pobedom izjednačio u pobedama i u poslednjoj utakmici će se odlučivati pobednik.