PARNI VALJAK POKORIO NOVO MESTO: Partizan JAČI od Krkinih trojki, crno-beli prekinuli niz poraza!

28.01.2022

17:48

Košarkaši Partizana prekinuli su seriju od dva poraza.

Partizan je u okviru 18. kola ABA lige rutinski savladao Krku u Novom Mestu rezultatom 79:63.

Crno-beli su se tako vratili na pobednički kolosek, nakon što su u nizu izgubili od Mege i Turk Telekoma.

Ekipa Željka Obradovića sada ima skor 14-3, dok je Krka ostala na poslednjem mestu i ima samo tri trijumfa.

Partizan je fantastično otvorio utakmicu i bez ikakvih problema se odlepio na samom startu prvog perioda. Koprivica je bio sjajan, a imao je i dobru pomoć Pantera, Glasa i ostalih, pa su crno-beli posle deset minuta vodili sa 23:11.

Crno-beli su ubrzo stigli i na maksimalnih +14, ali je onda krenula Krkina serija trojki. Klub iz Novog Mesta je u ovom periodu postigao ubacio čak pet šuteva za tri poena, pa je Partizanova prednost ubrzo bila prepolovljena, pa je na poluvremenu srpski velikan vodio sa 39:30.

U trećoj četvrtini Partizan je maltene rešio pitanje pobednika, ostavio je domaćina na svega deset poena. Koprivica, Dangubić i Panter su odbili nalet Slovenaca, koji su ubacili dve trojke na startu četvrtine, pa su crno-beli pred poslednjih deset minuta vodili sa ogromnih 56:40.

Krka je odbijala da se preda, ubacila je čak šest trojki u četvrtoj četvrtini, uspela da smanji na -8 dva minuta pre kraja, ali je Partizan odbio i taj nalet i na kraju zasluženo stigao do ubedljive pobede.

U ekipi Partizana najbolji je bio Koprivica sa 15 poena, a pored njega jedini dvocifreni bio je Smailagić sa 10, dok je Panter meč završio sa devet poena.

Krku je predvodio Stipčević sa 15, Tomas je dodao 13, a braća Lapornik su imali po deset poena.

U ekipi Krke, Stipčević 15, Tomas 13, a Miha i Luka Lapornik po 10 postignutih poena.