EVROLIGA: Šokantan poraz Zvezde u Vilerbanu!

21.01.2022

19:43

Nakon gotovo pune tri nedelje i poslednje utakmice koju su crveno-beli odigrali u Splitu u okviru regionalnog takmičenja, puleni trenera Dejana Radonjića izlaze ponovo na parket. U okviru 22. kola Evrolige Crvena zvezda gostuje u Vilerbanu, predgrađu Liona ekipi ASVEL-a.Prvi meč dve ekipe koji je odigran u beogradskom hramu košarke 11. novembra prethodne godine pripao je srpskom šampionu koji je slavio rezultatom 73:67...

ASVEL Vilerban - Crvena zvezda

69:67

(11:17, 14:18, 24:13, 20:19)

Ponovo je Crvena zvezda doživela poraz u neizvesnoj završnici.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena, a jedini još dvocifreni bio je Ereon Vajt sa 12. U pobedničkoj ekipi Kris Džons i Pol Lakomb su zabeležili 17 poena.

Četvrta četvrtina:

Katastrofalan napad Zvezde. Dobrić promašuje šut za pobedu!!!

Prodor Ognjena Dobrića, ali uzvraća Džons - 69:67

Prekršaj Dobrića. Lakomb pogađa jedno bacanje - 67:65

Minut je ostao do kraja meča. ASVEL ima poen prednosti, a Vajt pravi prekršaj u napadu

Ognjen Dobrić je precizan sa linije slobodnih bacanja, ali Francuzi uzvraćaju - 66:65

Prekršaj Kuzmića. Džons je precizan sa linije slobodnih bacanja, a nakon promašaja Voltersa, Gist zakucava nakon kontra napada - 64:63

Utakmica je završena za Nikolu Kalinića na 3:50 pre kraja meča, a Lakomb pogađa - 60:63

Fauliran je Nikola Kalinić pri šutu za tri poena. Pogodio je dva od tri bacanje - 58:63

Lakomb krade loptu i postiže dva poena, ali Nikola Kalinić odgovara novom trojkom. Na drugoj strani precizan je i Fal - 58:61

Zvezda ide na +4. Eron Vajt je precizan sa linije slobodnih bacanja - 54:58

Četvrta trojka Ognjena Dobrića - 54:56

ASVEL ponovo vodi. Strazel je precizan pri šutu za tri poena  - 54:53

Sjajna kombinacija Kalinića i Mitrovića. Luka Mitrović je precizan, a na drugoj strani precizan je i Kaudi - 51:53

Poslednja deonica počinje novom trojkom Ognjena Dobrića - 49:51

Treća četvrtina:

Uspeva Luka Mitrović da poentira i vrati prednost srpskom šampionu, ali je Džejms na drugoj strani precizan u šutu za tri poena. Francuska ekipa pred poslednjih deset minuta ima poen prednosti - 49:48.

Ognjen Dobrić pogađa za tri poena, ali precizan je i Džons - 46:46

Vodi ASVEL. Strelac je Džejms Gist - 44:43

Na 2:19 pre kraja treće deonice Kalinić pravi svoj četvrti prekršaj, a Gist je polovično precizan sa linije slobodnih bacanja - 42:43

Mini serija Francuza. Gist i Lakomb vraćaju utakmicu u egal - 41:43

Na četiri minuta pre kraja treće četvrtine Eron Vajt je precizan sa linije slobodnih bacanja. Vajt je prvi dvocifreni igrač u redovima crveno-belih - 37:43

Poen za poen, Luka Mitrović i Pol Lakomb - 37:41

Konačno poene postiže srpski i regionalni šampion. U strelce se upisao kapiten Branko Lazić - 35:39

Problemi u napadu crveno-belih se nastavljaju. Sa druge strane Džons pogađa i Zvezdina prednost se istopila. Primoran je trener Radonjić da zatraži prvi tajm-aut u drugom poluvremenu - 35:37

Košarkaši Crvene zvezde ne mogu da pronađu rešenja u napadu, a na drugoj strani precizan je Lakomb koji dva puta uzastopno pogađa - 33:37

ASVEL treću deonicu otvara sa četiri brza poena, ali uzvraća i Nejt Volters - 29:37

Druga četvrtina:

Poluvreme: U redovima Crvene zvezde na poluvremenu najefikasniji je Eron Vajt sa osam poena, dok je Ognjen Dobrić zabeležio poen manje. Sa druge strane Dilan Osetkovski prednjači sa sedan postignutih poena.

Poslednji poen u prvom poluvremenu postigao je Adetokumbo sa linije slobodnih bacanja - 25:35

Zakucavanje Džejmsa Gista na početku poslednjeg minuta prvog poluvremena - 24:35

Fantastična asistencija Voltersa za Erona Vajta - 22:35

Na četiri minuta pre odlaska na odmor Nejt Volters je polovičan sa linije slobodnih bacanja, a već u sledećem napadu Ognjen Dobrić pogađa za tri poena. Zvezda ponovo ima maksimalnih 13 poena prednosti - 20:33

Nejt Volters prekida mini seriju Francuza, ali na drugoj strani precizan je i Fal - 20:29

Na polovini druge deonice pogađa i Najt i primorava trenera Radonjića da zatraži minut odmora. ASVEL smanjuje pednost crveno-belih - 18:27

Osetkovski je jedini raspoložen u domaćoj ekipi. Precizan je sa linije slobodnih bacanja - 16:27

Precizan je i Nikola Kalinić. Zvezda stiže do najveće prednosti - 14:27

Stefan Marković postiže svoje prve poene na meču, a na drugoj strani Osetkovski beleži prve poene za domaću ekipu nakon tri i po minuta igre u drugoj četvrtini - 13:25

Nastavlja se fantastična odbrana Crvene zvezde. Na drugoj strani pogađa Dejan Davidovac na asistenciju Holinsa - 11:23

Asistencija Mitrovića i poeni Nikole Kalinića primorali su Parkera da zatraži minut odmora. Zvezda ima dvocifrenu prednost - 11:21

Drugu deonicu otvara Luka Mitrović sa dva poena sa linije slobodnih bacanja - 11:19

Prva četvrtina:

Metju Strazel postiže poslednje poene u prvoj četvrtini - 11:17

Poslednji minut prve četvrtine, Ognjen Dobrić se "prošetao" kroz reket ASVEL-a za nove poene - 9:17

Nakon nove dobre odbrane Eron Vajt pogađa za tri poena - 7:15

Luka Mitrović na isteku sedmog minuta igre pogađa jedno slobodno bacanje - 7:12

Poeni Lakomba, a na drugoj strani Ostin Holins pogađa za tri poena - 7:11

Nakon četiri i po minuta igre Ognjen Kuzmić je precizan sa linije slobodnih bacanja - 5:8

Nejt Volters vezuje četiri uzastopna poena, a na drugoj strani za domaćina precizni su bili Osetkovski i Dio koji je pogodio za tri poena - 5:6

Nakon više od minut i po igre prvi poeni. Eron Vajt dovodi Crvenu zvezdu do prednosti - 0:2.

Nervozno su ekipe započele meč. Po tri nerealizovana napada na obe strane.

Startna petorka Crvene zvezde: Nejt Volters. Ognjen Dobrić, Nikola Kalinić, Eron Vajt i Ognjen Kuzmić

Uvod:

Obe ekipe žele da prekinu seriju poraza u elitnom košarkaškom takmičenju.

Domaća ekipa ASVEL-a (8-11) je nedavno diživela pravu katastrofu na domaćem parketu od Monaka kojeg predvodi nekadašnji trener crveno-belih Saša Obradović. Bio je to drugi uzastopni poraz francuske ekipe koja je u prethodnih sedam mečeva čak šest puta parket napuštala pognute glave.

Sa druge strane, Crvenoj zvezdi, koja ima skor od sedam pobeda i 11 poraza biće ovo prvi evroligaški susret u 2022. godini. Crveno-beli su izgubili tri od poslednje četiri odigrane utakmice i na gostovanju u Vilerbanu žele da nastave seriju nepobedivosti pošto su poslednja dva gostovanja u "Astrabal" Areni okončali trijumfalno.