EVROLIGA: Obradović NADMUDRIO Trinkijerija, Ataman IZBAČEN u Barseloni!

13.01.2022

22:44

Koronavirus uticao je da večeras u 21. kolu Evrolige na rasporedu imamo samo dve utakmice.

Ergin Ataman

U prvom meču 21. kola Bajern Andree Trinkijerija dočekao je francuski tim Monaka koji sa klupe predvodi Saša Obradović.

Prva četvritina donela nam je napetu borbu koja je završena rezultatom 19:18 u korist gostiju.

U drugoj četvrtini probudio se Bajern i na krilima Korija Voldena koji je već u prvom poluvremenu imao 17 poena na svom kontu stigao do prednosti 35:30. U poslednja dva minuta usledila je serija gostiju iz Francuske 10:0, pa na pauzu odlaze sa vođstvom od 40:35.

Monako nije ispuštao prednost do kraja meča i tako zasluženo stigao do pobede u Minhenu rezultatom 83-78.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Majk Džejms sa 26 poena, dok je srpski reprezentativac Danilo Anđušić postigao 14 poena, 11 je imao Bejkon, a 10 Motiejunas, a Leo Vesterman 2 poena.

U Bajernu, sa 26 poena se istakao Kori Volden, Vladimir Lučić je imao 12, Ognjen Jaramaz 6, Radošević 2, a Šiško je meč završio bez poena.

Drugi meč dana doneo nam je zanmiljivu utakmicu između Barselone i Efesa.

Barselona je vodila na kraju prve četvrtine rezultatom 19:17.

Na krilima Micića i Danstona je istanbulska ekipa došla do preokreta i na poluvremenu vodila sa 41:40, da bi Šanli, Laprovitola i Kjurik sa tri vezane trojke vratili Barseloni vođstvo i u poslednji kvartal se ušlo sa 61:56 u korist domaćeg tima.

Utakmicu je obeležilo izbacivanje trenera gostiju Ergina Atamana koji je prilikom napuštanja terena provocirao špansku publiku.

U poslednjoj deonici, igralo se u mini serijama i Barselona je odnela pobedu rezultatom 82:77.