PREMIJER LIGA: Brukanje SRAMNOG Čelsija, Arnold BOMBETINOM krunisao Liverpulovu pobedu!

21:52

U večernjem programu 17. kola Premijer lige odigrana su samo dva meča.

Premijer liga

U senci velikog broja odlaganja mečeva zbog koronavirusa na teren su izašli Čelsi i Liverpul.

Čelsi se na svom terenu obrukao protiv osakaćenog Evertona, pošto je konačan rezultat bio 1:1. Plavci jesu igrali bez trojice zaraženih koronavirusom, ali to nije izgovor za kiks protiv Benitezovog tima.

Karamele su igrali, maltene, u trećoj postavi, a falilo im je čak šest prvotimaca, dok su na klupi ostali neki roviti fudbaleri.

Ipak, i to je bilo dovoljno da se bezidejnom Čelsiju otme bod.

Domaćin je posle velike muke poveo golom Maunta, ali je Everton ubrzo izjednačio preko Brentvajta.

Imali su domaći fudbaleri dvadestak minuta da stignu do novog gola, ali u tome nisu uspeli. Igrali su katastrofalno, bez ikakve energije, a i kada bi se dokopali gola na visini zadatka bio bi Pikford. Na kraju 1:1 i veliki udarac za Čelsijevu borbu za prvo mesto.

Liverpul je na svom terenu rutinski savladao Njukasl sa 3:1.

Gosti sa severa Engleske jesu poveli lepim golom Šelvija, ali to je bilo sve od njih. Redsi su ekspresno izjednačili preko Žote, potom je pogodio i Salah, pa je na poluvremenu bilo 2:1.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, ali smo videli bombetinu Aleksandra Arnolda u samoj završnici meča za konačnih 3:1.

Liverpul je sad samo bod iza vodećeg Sitija, dok je Njukasl i dalje na samom dnu Premijer lige.