KALINIĆ PRESUDIO OLIMPIJAKOSU: Sjajna Zvezda slavila u BRATSKOM derbiju!

09.12.2021

19:48

Košarkaši Crvene zvezde su ostvarili novu pobedu u Evroligi, pošto su u okviru 14. kola slavili protiv Olimpijakosa rezultatom 81:76.

KK Crvena zvezda - Olimpijakos

Beogradski crveno-beli su vodili skoro tokom čitavog meča, a pametnom igrom u završnici su uspeli da zabeleže drugu uzastopnu pobedu u elitnom takmičenju.

Izabranici Dejana Radonjića su timskom igrom i prepoznatljivom odbranom uspeli da slave u izuzetno bitnom meču pred prepunim Pionirom.

Najzaslužniji za trijumf u bratskom derbiju je bio Nikola Kalinić koji je postigao 25 poena uz 4 skoka i 6 asistencija...

Košarkaši Crvene zvezde su od početka do kraja odigrali koncentrisano u oba segmenta igre.

Bolje su ušli u meč, konstantno su vodili, ali su košarkaši Olimpijakosa nekako uspeli da ukradu prednost i na poluvreme odu sa 36:38.

Treća četvrtina je protekla onako kako je odgovaralo domaćima koji su iskoristili nervozu gostiju i uspeli da reše ovaj period u svoju korist.

U nastavku je viđena rezultatska klackalica, da bi crveno-beli na krilima Kalinića i Voltersa u 20 sekundi napravili tri ključna poteza, stigli do prednosti od plus 8 i na kraju zasluženo slavili.

Pored Kalinića istakli su se Mitrović i Davidovac sa 12, odnosno 11 poena. U poraženom timu najefikasniji je bio Dorsi sa 18 i slukas sa 12 poena.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 81:76

IV ČETVRTINA

10. minut - Ide i trojka Branka Lazića! Zvezda pred pobedom! Pogađa DorSi za dva poena! Novi poeni Kalinića, a potom trojka Dorsija! Fauliran Ivanović, pogađa jedno slobodno bacanje!  Kraj meča! 81:76

9. minut - Novi poeni Nikole Kalinića! 75:70

8. minut - Davidovac faulira Mekisika na poziciji za 3 poena! Samo jedno pogađa košarkaš Olimpijakosa!

7. minut - Razigrao se Volters, pogađa iz teške pozicije! Novi poeni Mitrovića, sjajno se snašao pod košem! 73:69

6. minut - Nejt Volters pogađa za 3 poena! Potom sjajna odbrana i novi poeni raspoloženog Kalinića! Slukas pogađa za 3 poena! 69:69

5. minut - Mekisik snažno zakucava! Kalinić nastavlja sa sjajnom partijom! potom novi poeni Slukasa! 64:66

4. minut - Mitrović siguran sa linije slobodnih bacanja! Printezis lako postiže poene! Novi poeni Mitrovića sa penala! 62:62

3. minut - Konačno Nejt Volters za izjednačenje! Printezis pogađa posle očiglednih koraka Mek Kisika! 58:60

2. minut - Vokap pogađa uz faul! Davidovac promašuje za 3!

1. minut - Po jedan promašaj na obe strane na startu poslednje četvrtine! Slukas siguran sa linije slobodnih bacanja! 56:55

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 56:53

III ČETVRTINA

10. minut - Jeftina greška košarkaša Crvene zvezde! Kalinić iznuđuje faul zbog koga se razljutila klupa Olimpijakosa! Sudija svira tehničku crveno-belima iz Grčke!  Kalinić pogađa sva tri bacanja, ali potom Slukas pogađa na isteku treće četvrtine za tri poena! Dobra vest za navijače Crvene zvezde je što koš ne važi! 56:53

9. minut - Ivanović fauliran, pogađa jedno slobodno bacanje!Larencakis promašuje za 3, s druge strane Ivanović promašuje posle prodora! Larencakis ušao u seriju grešaka, sada pravi korake! 53:53

8. minut - Larencakis spušta za Martina koji lako poentira, Radonjić traži tajm-aut! Pogađa Kalinić sa poludistance iz nezgodne pozicije! 52:53

7. minut - Dorsi pogađa za 3 poena! Potom i sjajna odbrana gostiju! 49:51

6. minut - Sjajna odbrana Zvezde, potom neiskorišćen napad. Ivanović je dodao do Kalinića koji promašuje!

5. minut - Ivanović pogađa oba slobodna bacanja! 49:48

4. minut - Pogađa Kalinić iz neverovatne pozicije, uzvraća Vezenkov! 47:48

3. minut - Davidovac se raspucao, nova trojka za Zvezduu! Uzvraća Dorsi iz nemoguće pozicije!

2. minut - Novi poeni za Dorsija! Lazić beleži prve poene uz faul! 42:43

1. minut - Olimpijakos pogađa trojku na startu drugog poluvremena, strelac je Vezenkov! Uzvraća odmah Davidovac! 39:41

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 36:38

II ČETVRTINA

10. minut - Kraj prvog poluvremena! Olimpijakos posle trojke Slukasa preuzima prednost i odlazi na odmor u dobrom raspoloženju! 36:38

9. minut - Vezenkov fauliran! Olimpijakos vodi prvi put na meču!

8. minut - Žan Šarl se upisuje u listu strelaca! Larencakis pogađa za 3 poena! 34:30

7. minut - Nova trojka Nikole Kalinića! Potom nestvarna akcija Markovića za Kalinića koji poentira! Konačno pravi Stefan Marković! 34:28

6. minut - Sjajna akcija Markovića za Voltersa koju promašuje čist zicer! Mek Kisik pogađa uz faul! 29:28

5. minut - Novi poeni sjajnog Luke Mitrovića! Siguran sa druge strane Mek Kisik 28:23

4. minut - Ivanović pogađa za 3!

3. minut - Marković dolozi do lopte i obezbeđuje novi napad, poentira Mitrović, sa druge strane uzvraća Slukas! 23:21

2. minut - Novi poeni za Hasana Martina! Zaustavljen Mek Kisik pod košem! 21:19

1. minut - Hasan Martin poentira, uzvraća Mitrović koji se sjajno snašao pod košem! 21:17

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 19:15

I ČETVRTINA

10. minut - Kraj prve četvrtine! Zaslužena prednost Crvene zvezde!

9. minut - Vezenkov pogađa za dva poena! Davidovac siguran sa linije slobodnih bacanja!

8. minut - Dorsi pogađa novu trojku za Olimpijakos!

7. minut - Novi poeni Ognjena Kuzmića! Vezenkov pogađa za 3 poena! Kalinić ekspresno vraća za 3 poena! 17:10

6. minut - Dorsi se upisuje na listu strelaca! Kalinić promašuje za 3! 12:7

5. minut - Papnikolau pogađa za 3 poena! Zaustavljen Vezenkov, potom druga trojka Crvene zvezde koju pogađa Holins! 12:5

4. minut - Promašuje Dorsi, a potom i Lazić za 3! Međutim, sjajna defanziva crveno-belih! Volters siguran sa linije slobodnih bacanja! 9:2

3. minut - Davidovac pogađa sa poludistance! Sjajna odbrana Zvezde, a potom Davidovac pogađa za 3! 7:2

2. minut - Promašaj Papanikolaua, za tri poena, potom i Volters promašuje! Fal posle prodora upisuje prve poene za Olimpijakos! 2:2

1. minut - Počeo je meč u Pioniru! Sjajna kompinacija Kalinića i Kuzmića za prve poene Zvezde na meču! 2:0

Ostin Holins ipak igra, očigledno se oporavio od prehlade.

Tim iz Pireja igra izvanredno ove sezone, i sa skorom 9 pobeda i 4 poraza nalazi se u vrhu tabele, dok beogradski crveno-beli pred ovaj duel imaju skor 5-8.

Izabranici Dejana Radonjića u dobrom raspoloženju dočekuju bratski klub posle pobede u Sankt Peterburgu nad Zenitom.

Zvezda neće moći da računa na Erona Vajta koji očigledno još uvek nije spreman da se vrati u takmičarski ritam, dok na terenu neće biti ni Ostina Holinsa koji će meč propustiti zbog bolesti.

Košarkaši Crvene zvezde

Ovaj duel sa Olimpijakosom je prvi od tri zaredom koji će Zvezda, koji će igrati u Beogradu u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Poslednji međusobni duel pripao je grčkom timu u decembru prošle godine (81:79), baš kao i onaj u martu, odigran u Atini (94:79).