DALAS U OČAJU: Dončić i Maveriksi nastavili CRNI NIZ! U Teksasu slavio i Bruklin

08.12.2021

07:40

U sinoć o izdanju NBA lige košarkaši Dalas Maveriksa upisali su novi poraz, osmi u nizu.

Luka Dončić

Od njih je bila bolja ekipa Bruklin Netsa koji su slavili u rezultatom 102:99, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

O O što je bilo zabrinjavajuće na ovom meču je to da je Dalas za tri poena šutirao očajnih 9/46, od čega su dve najbitnije trojke promašene u poslednja dva napada, za potencijalno izjednačenje i produžetak.

Nakon prvih 12 minuta, Dalas je vodio sa šest poena, da bi na poluvreme odneo dvocifrenu rliziku, koja je iznosila 12 poena.

Najveća prednost iznosila je 17 poena u korist Dalasa i to sredinom treće deonice.

Ipak to nije bilo nedostižno za Bruklin koje je predvodio Durent sa 24 poena, dok je Harden upisao 23 poena uz 12 asistencija i devet skokova. U ekipi Netsa istakao se i Oldridž sa 15 poena.

Dončić je u redovima Dalasa ubacio 28 poena, Porzingis je postigao 17, a Fini-Smit 15 poena.

Srpski košarkaš Boban Marjanović nije ulazio u igru.