NE POMAŽE NI JOKIĆ: Srbin briljirao, Denver u kanalu - sjajni Dončić vodio Dalas, Bobi iskoristio šansu! (VIDEO)

02.12.2021

07:04

Srpski košarkas Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl učinak u porazu Denvera na gostovanju u Orlandu sa 108:103.

Nikola Jokić brijirao protiv Orlanda

Jokić je na terenu proveo 36 minuta i postigao 18 poena (7/19 iz igre), imao 15 skokova i sedam asistencija, ali je i promašio je svih pet šuteva za tri poena.

Prvo poluvreme pripalo je ekipi Majka Melouna, ali je Orlando uspeo da se vrati i preokrene u samoj završnici utakmice.

Monte Moris bio je najefikasniji kod Denvera sa 22 poena, a Eron Gordon je postigao 17.

Na drugoj strani, Kol Entoni je predvodio Orlando Medžik sa 24 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Nagetsi su doživeli sedmi poraz u poslednjih osam utakmica i sada su 10. na tabeli Zapada sa učinkom 10-11, dok je Orlando 14. na Istoku sa samo pet trijumfa i čak 18 poraza.

Nju Orleans Pelikansi su na svom terenu poraženi od Dalasa sa 107:139, uz sjajnu partiju Luke Dončića.

Marjanović i Dončić

Sjajni Slovenac je utakmicu završio sa 28 poena i čak 14 asistencija, a Bobi Marjanović je ponovo odlično iskoristio svoje minute, za 10 minuta je ubacio 8 poena.

Pored Dončića dvocifreni su bili još Kristaps Porzingis 20 poena, Džejlen Branson 17 i Tim Hardavej sa 16 poena. Brendon Ingram dao je 29 za Pelikanse.

Skroman učinak imao je Aleksej Pokuševski u porazu Oklahoma Siti Tandera od Hjuston Rokitsa 114:110.

Mladi Srbin je za osam minuta na parketu imao četiri poena (2/4 iz igre), uz dva skoka, asistenciju i ukradenu loptu.

Milvoki Baksi su savladali Šarlot Hornetse sa 127:125, na krilima sjajnog Janisa Adetokumba.

Grk je zabeležio je 40 poena, 12 skokova, devet asistencija. Kris Midlton je dodao 21 poena, Grejson Alen 16, a s druge strane Bol je postigao 36.