PEŠIĆEV DEBI ZA INFARKT: Srbija SRUŠILA Letoniju posle NEVIĐENE drame, Jagodić-Kuridža heroj!

25.11.2021

21:00

Košarkaši Srbije su pobedom otvorili kvalifikacije za Mundobasket 2023, pošto su posle neviđene drame u Pioniru savladali selekciju Letonije sa 101:100.

Miloš Teodosić

Izabranici Svetislava Pešića su odigrali sjajan meč i uspeli da timskom igrom poraze Letonce koji su šuterski bili vrlo raspoloženi.

Ono što je bilo primetno od samog starta utakmice je energija koja je nosila "orlove", a veliki značaj u meču imala je i publika koja se u poslednjoj četvrtini probudila i motivisala igrače da se izdignu posle nekoliko spornih sudijskih odluka.

Ono što nije štimalo u prvom povremenu je bila odbrana, pa su srpski reprezentativci već posle 20 minuta igre primili veliki broj poena. Međutim, ni odbrana nije bilo toliko loša, koliko su Letonci sve pogađali, a već posle prve četvrtine su postigli 33 poena, dok je Srbija imala pristojnih 28.

Nastavili su sjajno da šutiraju, ali su naši non stop bili za petama, dobro su raspoređivali poene, ali trebalo je sačekati da šut protivnika stane. Na poluvreme se otišlo se 52:56.

Ni posle tri četvrtine pobednik se još uvek nije nazirao, iako se igralo u mini serijama.

Poslednja četvrtina je donela veliku dramu, kada se činilo da Letonci stvaraju osetnju prednost koja je iznosila i do 7 poena, sudija je doneo odluku koja je izrevoltirala navijače, ali i igrače.

Gledali smo penal dramu posle koje je Srbija izašla kao pobednik, i to poenima Marka Jagodića Kuridže.

Srbiju je predvodio Teodosić sa 21 poenom, a pratili su ga Avramović sa 17, Jagodić-Kuridža sa 16 i Alen Smailagić sa 15 poena.

Na drugoj strani, Lomaž je ubacio 33 poena, a po 17 imali su Bertans i Gražulis.

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu:

SRBIJA - LETONIJA 101:100

IV ČETVRTINA

10. minut - Zakucavanje Čavrsa na isteku napada. Kuridža pogađa oba bacanja! Teododić siguran i pogađa za 100. poen Srbije, nastavljamo sa penal dramom! Lomaž uzvraća!

Jagodić Kuridža fauliran pri šutu, a do kraja meča je ostalo 2.8 sekundi! Srbija dobija meč!

9. minut - Kuridža donosi izjednačenje, neverovatna drama u Pioniru!

8. minut - Gražulis pogađa ispod koša. Ristić pogađa uz faul!

7. minut - Gražulis pogađa za 3, ponovo su se Ltonci raspucali! Dangubić pogađa za 3 poena!

6. minut - Lomaž pogađa trojku za svoj 30. poen! Vraća trojku Avramović!

5. minut - Bertans pogađa jedno slobodno bacanje! Trifunović nije dobio faul iako je bio evidentno fauliran, ptom tehnička greška za naše igrače! Dangubić se razbesneo, pa zakcao, Pionir na nogama! Potom i suguran sa linije slobodnih bacanja Dangubić!

4. minut - Neverovatno, sada pogađa i Zoriks za tri poena! Smailagić za Trifunovića koji pogađa za 2!

3. minut - Poeni Smailagića posle sjajne asistencije!

2. minut - Sada i trojka Gražulisa!

1. minut - Neverovatno, ponovo trojka Lomaša!

SRBIJA - LETONIJA 77:75

III ČETVRTINA

10. minut - Zaigrao se Radanov i primio rampu, Letonci kažnjavaju najtrože, nova trojka! Uzvraća Zagorac trojkom iz ugla! Kraj treće četvrtine!

9. minut - Sjajan prodor i novi poeni Radanova! Lomaš siguran sa linije slobodnih bacanja!

8. minut - Važni poeni Dušana Ristića, uzvraćaju Letonci odmah!

7. minut - Konačno sjajna odbrana Srbije! Kuridža za Teodosića, sjajna saradnja! Novi poeni sa druge strane za Lomaža!

6. minut - Avramović promašuje posle prodora, ispravlja to Radanov!

5. minut - Nastavljaju Letonci da šutiraju kao u transu! Lomaž pogađa za 3, ali odmah uzvraća Kuridža!

4. minut - Smailagić pogađa jedno bacanje! Letonci promašuju za tri, a potom i Radanov neprecizan!

3. minut - Teodosić sjajno prograva Radanova koji poentira, promašuju Letonci za 3, ali Gražulis poentira! Jagodić Kuridža siguran sa linije slobodnih bacanja, Bertans uz mnogo sreće pogađa za 3!

2. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Avramovića, majstorija! Promašuje Kuruc za 3 poena, Avramović beleži nove poene!

1. minut - Počelo drugo poluvreme! Kuruc otvara drugo poluvreme svojim poenima!

SRBIJA - LETONIJA 52:56

II ČETVRTINA

10. minut - Bartans pogađa za tri poena! Teodosić siguran sa linije slobodnih bacanja. Neverovatno, Bertans pogađa za tri poena uz kontakt! Evo trojke Miloša Teodosića.

9. minut - Kriterijum sudija je diskutabilan, gledaćemo nadmetanje sa linije slobodnih bacanja do kraja poluvremena. Lomaž siguran sa penala.

8. minut - Izašla je lopta iz koša, pokušao je Avramović za tri, ali promašuje i Kuruc! Smailagić promašuje ob slobodna bacanja! Čudna odluka sudije, dosudio je faul Dangubiću pri skoku, Letonci izjednačuju sa slobodnih bacanja!

7. minut - Sada i Avramović pogađa za 3 poena!

6. minut - Alen Smailagić pogađa svoju drugu trojku na meču!

5. minut - Novi poeni Kuruca, pogađa za Srbiju Aleksa Avramović za 3! Ali, ponovo Zoriks poentira iz reketa! Avramović u sjajnom ritmu, sjajan prodor i novi poeni!

4. minut - Ponovo prolazi Zoriks, a onda maestralni Miloš Teodosić!

3. minut - Nastavljaju Letonci da šutiraju kao transu, Zoriks pogađa na isteku napada!

2. minut - Kuridža pogađa uz faul! Kuruc promašuje, ali ga ispravlja saigrač! Ne prolazi kontra naših!

1. minut - Teodosić već dvocifren! Mnogo bolji početak reprezentacije Srbije u drugoj četvrtini!

SRBIJA - LETONIJA 28:33

I ČETVRTINA

10. minut - Ristić postiže 4 uzastopna poena, Lomaž ponovo poentira! Teodosić poentira u svom stilu, ali Škele pogađa na isteku prve četvrtine!

9. minut - Ovo je neverovatno, Lomaž olako stiže do novih poena, Srbija mora mnogo čvršće da igra odbranu! Teodosić siguran sa linije slobodnih bacanja.

8. minut - Lomaž pogađa sa poludistance, uzvraća Teodosić! Lomaž ponovo pogađa 2 plus 1! Ponovo Lomaž, ovog puta za 3 poena!

7. minut - Letonci neverovatno šutiraju, pogodak uz faul i preuzimaju vođstvo!

6. minut - Monstruozno zakucavanje Smailagića, Gražulis pogađa novu trojku! Teodosić samo što je ušao, prošetao se kroz reket i upisao prve poene!

5. minut - Alen Smailagić pogađa za 3 poena!

4. minut - Poeni za Avramovića, ali Gražulis se sjajno snalazi ispod koša! Međutim, i peti član naše petorke se upisuje, sada poeni za Trifunovića!

3. minut - Sjajno kombinuju naši u napadu, poeni za Radonova! Betnans pogađa z tri poena!

2. minut - Upisuje Smailagić prve poene, uzvraćaju odmah Letonci.

1. minut - Marko Jagodić Kuridža otvara meč poenima posle promašaja Smailagića, uzvraća Gražulis.

Prva petorka Srbije: Smailagić, Jagodić Kuridža, Trifunović, Avramović, Radanov

19.57 Sjajan gest košarkaša Srbije pred start meča! Podrška Stevanu Jelovcu koji je povremeno nastupao za reprezentaciju, a nedavno je doživeo moždani udar i oporavlja se u bolnici.

Pored Pešića, protiv Letonije ćemo na parketu videti i nekoliko debitanata.

Ekipu će predvoditi Miloš Teodosić, a pored kapitena u sastavu su Nikola Jović, Alen Smailagić, Balša Koprivica, Marko Jagodić Kuridža, Jovan Novak, Dušan Ristić, Aleksa Avramović, Aleksa Radanov, Rade Zagorac, Uroš Trifunović i Nemanja Dangubić.

- Očekuje nas izazovna utakmica protiv Letonije koja ima kontinuitet, jer je tokom jula i avgusta igrala kvalifikacije i uigrana je, za razliku od nas koji smo se skupili pre samo nekoliko dana. To je sve početak jednog novog projekta. Ono što je najvažnije, taj nedostatak uigranosti ćemo morati da kompenzujemo jednom velikom željom koju si igrači u ovih nekoliko dana i pokazali. To je ono što me čini zadovoljnim i optimističnim- rekao je Pešić.

Osim selekcije Letonije, u grubi sa Srbijom nalaze se još Belgija kojoj gostujemo za tri dana, i Slovačka sa kojom se sastajemo u februaru naredne godine.