ZVEZDA NIJE IZDRŽALA U MADRIDU: Crveno-beli parirali jedno poluvreme, pa položili ORUŽJE pred Realom!

18.11.2021

21:22

Košarkaši Crvene zvezde su doživeli drugi uzastopni poraz u Evroligi, pošto su u Madridu poraženi od Reala sa 79:67 , u okviru 11. kola elitnog košarkaškog takmičenja.

Nikola Ivanović

Crveno-beli se sa španske turneje vraćaju sa dva ubedljiva poraza, od Baskonije i Real Madrida.

Dejan Radonjić nije mogao da računa na tri ključna igrača Nikolu Kalinića, Nejta Voltersa i Luku Mitrovića, a to je ono protiv čega crveno-beli nisu mogli jer su se sa Realom nosili celo prvo poluvreme.

Međutim, očekivano je usledilo je u drugom poluvremenu kada su se domaći raspucali...

Iako je Real ušao bolje u meč, uspeli su košarkaši Zvezde da pametnom igrom održavaju rezultatski egal u prvom poluvremenu-

Međutim, presudila je loša treća četvrtina presudila kada su se domaći razgoropadili, pa je sedmi poraz crveno-belih u Evroligi bio neminovan.

Real Madrid je u poslednjem periodu otišao na +19 posle i posle toga nije bilo povratka za goste.

Najefikasniji su bili Tavares sa 15, Poarije sa 14 i Hanga sa 11 poena. Kod Zvezde su se istakli Holins sa 16 i Cirbes sa 12 poena

Crvena zvezda je sada na skoru 4-7, dok je Real Madrid na vrhu tabele sa 9-2.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 79:67

IV ČETVRTINA

10. minut - Novi poraz Crvene zvezde! 79:67

8. minut - Nova trojka Ostina Holinsa! Pogađa i Davidovac! Svaku nadu crveno-belima ugasio je Hanga!

7. minut - Ivanović pogađa oba slobodna bacanja! Ivanović za Cirbesa i novi poeni Zvezdinog centra!

6. minut - Holins pogađa još jednu trojku! Novo zakucavanje Poarijea!

5. minut - Novo monstruozno zakucavanje Poarijea, s druge strane poentira Ivanović! 70:53

4. minut - Nestvarna asistencija Fernandeza za Poarijea! Holins pogađa samo jedno slobodno bacanje!

3. minut - Rudi Fernandez pogađa trojku u svom stilu, a potom i lgano zakucavanja Abaldea! 66:49

2. minut - Dalekometna trojka Marka Simonovića! Uzvraća Abalde za dva poena!

1. minut - Novi poeni za Tavaresa, s druge strane Zvezda ne koristi napad!

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 57:46

III ČETVRTINA

10. minut - Kozer ne da crveno-belim da se primaknu, prethodno je Tavares bio precizan sa linije slobodnjih bacanja! Poentira Cirbes preko Tavaresa! Kraj treće četvrtine! 57:46

9. minut - Ertel je nezaustavljiv u ovim momentima! Marko Simonović pogađa za 3! 54:44

8. minut - Razgoropadio se Ertel, raste prednost Real Madrida! Ostin Holins pogađa novu trojku za Zvezdu! 50:38

7. minut - Ertel upisuje nove poene! Potom promašaj Lazića za 3 poena!

6. minut - Ponovo nezaustavljivi Tavares! Ertel izblokiran!

5. minut - Tavares upisuje nove poene! Sjajna kombinacija Ivanovića i Cirbesa! Poentira Jabusel posle prodora!

4. minut - Promašuje Ivanović za 3 poena, ali hvata Kuzmić, međutim, bez rešenja crveno-beli...

3. minut - Novi poeni Kuzmića! Kozer pogađa za 3 poena!

2. minut - Ertel pogađa za tri poena, ostao je sam i pogodio! Kuzmić se sjajno snalazi u reketu i poentira! S druge strane vraća Tavares!

1. minut - Ne prolazi Tavares protiv Kuzmića, ali Davidovac pravi korake!

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 32:32

II ČETVRTINA

10. minut - Jabusel i Dobrić promašuju za tri poena! Međutim, Jabusel ispravlja u narednom napadu! Zvezda pametno igra u finišu prvog poluvremena, Marković siguran sa linije slobodnih bacanja! Kraj prvog poluvremena! 32:32

9. minut - Kuzmić iznuđuje dva slobodna bacanja! 29:30

8. minut - Rudi Fernandez poentira nakon krađe lopte! Dobrić pogađa oba slobodna bacanja za novo vođstvo! Novi poeni Fernandeza!

7. minut - Dobrić promašuje otvoren šut za 3 poena! Dobrić prograva Kuzmića koji poentira i donosi prvo vođstvo na meču!

6. minut - Sjajan prodor Ognjena Dobrića!

5. minut - Novi poeni Davidovca, ali Hanga pogađa za 3 poena!

4. minut - Novo zakucavanje Poarijea! Prehodno je poentirao Ivanović!

3. minut - Prvi poeni Poarijea koji se najbolje snašao posle promašaja Vukčevića! Konačno poeni Davidovca! Novo zakucavanje Poarije! 20:18

2. minut - Promašio je Simonović za 3, ali ponovo dobra odbrana Zvezde! Novi promašaj Davidovca! 18:16

1. minut - Holins pogađa uz faul! Cirbes blokira Tavaresa! Vrlo pametna igra Crvene zvezde! 16:16

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 16:13

I ČETVRTINA

10. minut - Abalde siguran sa linije slobodnih bacanja! Potom poeni Holinsa i Cirbesa! Zvezda na pristojnih -3 na kraju prve četvrtine! 16:13

9. minut - Jabusel promašuje, Cibes dobija bitku za loptu pod košem, a potom je i fauliran! 14:9

8. minut - Uspeva Cirbes da se izbori sa Tavaresom i poentira!

7. minut - Serija 9:0 Real Madrida, Jabusel povećava prednost domaćih!

6. minut - Novi poeni Tavaresa pod košem!

5. minut - Hnga siguran sa linije slobodnjih bacanja! Ofanzivni skok Kuzimića, ali nisu uspeli crveno-beli da poentiraju! 10:5

4. minut - Davidovac promašuje za tri poena! Nova trojka za Real, ovog puta Hanga! Zvezda, greši, ali greši i Abalde sa druge strane!

3. minut - Dobrić pogađa za tri poena i sada je on jedini strelac crveno-belih!

2. minut - Prvi poeni Tavaresa na meču!

1. minut - Real Madrid otvara meč trojkom Abaldea! S druge strane pogađa Dobrić!

Košarkaši Crvene zvezde su samo pre dva dana doživeli težak poraz u Vitoriji od Baskonije, a ukoliko žele da pariraju višestrukom prvaku Evrope moraće mnogo bolje.

Ali, pitanje je koliko će izabranici Dejana Radonjića moći bolje jer je nekoliko važnih igrača povređeno.

Luka Mitrović nije ni doputovao na dupli program u Španiju, a potom su otpali Nikola Kalinić i Nejt Volters.

Real Madrid se nalazi u seriji od šest uzastopnih pobeda u svim takmičenjima i na skoru je 8-2, dok je Zvezda na 4-6.