ZVEZDA ZASIJALA PUNIM SJAJEM U EVROLIGI: Kriza je prošlost, moćni crveno-beli ZGAZILI Panatinaikos!

04.11.2021

18:47

Košarkaši Crvene zvezde su posle četiri uzastopna poraza u Evroligi zabeležili ubedljivu pobedu, i to nad ekipom Panatinaikosa rezultatom 81:48.

Nejt Volters nosi Zvezdu

Ovo je ujedno bila i peta pobeda crveno-belih u poslednjih pet susreta sa grčkim velikanom, a uz to i najubedljivija u Evroligi!

Da ovaj trijumf bude još veći pobrinuli su se navijači Crvene zvezde koji su dali veliki vetar u leđa svojim ljubimcima uprkos lošem nizu koji su ostvarili u elitnom takmičenju.

Crveno-beli su odigrali gotovo perfektno prvo poluvreme ako izuzmemo prva dva i poslednja dva minuta, kada izabranici Dejana Radonjići nisu bili fokusirani.

Detalj sa meča Zvezda-Panatinaikos

Panatinaikos jeste bolje otvorio meč, ali Nejt Volters se postarao da stvari odu u potpuno drugom smeru. Sjajno je plejmejker crveno-belih gradio pozicije za šut i već u prvom periodu igre postigao 10 uzastopnih poena, što je bio i celokupan učinak tima na startu meča. Potom mu se pridružio Nikola Kalinić, a odbrana je odigrala ključnu ulogu, pa je prednost već na kraju prve četvrtine bila dvocifrena.

Pokazali su Grci reakciju i napravili seriju od 6:0 u drugom periodu igre, ali crveno-beli su nastavili sa sjajnim rešenjima u napadu, a da prednost dodatno poraste bili su zaslužni Dobrić i Simonović.

Pokvarila je Crvena zvezda u finišu prvog poluvremena utisak i sa dve prodate lopte dopustila protivnicima da smanje prednost i odu na veliki odmor sa minus 13.

Na startu drugog poluvremena je usledila reakcija gostiju koji su napravili seriju od 8:0, ali je Zvezda uzvratila istom merom. U trećem peridu se razigrao i jedan od igrača koga navijači najviše kritikuju, Ostin Holins, a na kraju treće četvrtine prednost za crveno-bele je iznosila ogromnih 21 poen.

Košarkaši Panatinaikosa su se već predali, ali izabranici Dejana Radonjića nisu spuštali nogu sa gasa, pa su nastavili da  uzmaju i pogađaju šuteve sa distance i na kraju stignu do spektakularnih 33 poena razlike koliko je bilo na kraju.

Najefikasniji bili su Volters sa 18, Holins sa 11 i Kalinić sa 10 poena.

Na drugoj strani Mejkon je ubacio 15, Sent Ros 10.

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 81:48

IV ČETVRTINA

10. minut - Crvena zvezda je zabeležila treću pobedu u Evroligi! Ovo je najubedljivija crveno-belih u elitnom takmičenju! Kraj meča!

8. minut - Ide i trojka Ostina Holinsa, Zvezdi ide sve od ruke!

5. minut - Trojka Kedrika Perija! Uzvraća Dejan Davidovac!

4. minut - Ide i trojka Dejena Davidovca, Delije već slave pobedu! S druge strane promašuje Papapetru! Sve ulazi, novi poeni Luke Mitrovića! 70:38

3. minut - Konačno poeni Papajanisa! 65:38

2. minut - Sada sve ide Crvenoj zvezdi, i Dobrić pogađa trojku!

1. minut - Vajt promašuje sa poludistance, Mitrović se otvara iz bloka i sjajno poentira! Alej-up Mitrovića za Uskokovića, ali faul ga je sprečio da poentira 61:36

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 57:36

III ČETVRTINA

10. minut - Pogađa Lazić dva slobodna bacanja, i zamalo da Uskoković pogodi sa pola terena! Kraj treće četvrtine! 57:36

9. minut - Promašuje Lazić za tri poena! Holins pogađa dva bacanja!

8. minut - Novi poeni Holinsa! 53:34

7. minut - Promašaj Papapetrua, a onda sjajna asistencija Mitrovića i zakucavanje Holinsa! 51:34

6. minut - Sjajan potez i novi poeni Nejta Voltersa! 49:32

5. minut - Pogađa Sent-Ros! Mejkon pogađa posle prodora 47:32

4. minut - Promašuje Papajanis koji je potpuno "zatvoren" u ovom meču. Promašuje Dobrić za tri, ali hvata Kuzmić i poentira! 47:28

3. minut - Strašan potez Nikole Kalinića, pogađa i iznuđuje dodatno bacanje! Sjajna odbrana crveno-belih i odmah raste prednost, pogađa Volters potpuno sam je ostao na šutu! 45: 28

2. minut - Papapetru poentira, s druge strane Kuzmić na liniji slobodnih bacanja, jedno pogađa! 40:28

1. minut - Promašaji na obe strane na startu drugog poluvremena! 39:26

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 39:26

II ČETVRTINA

10. minut - Sent-Ros pogađa oba slobodna bacanja, a potom i njegovo zakucavanje u kontri posle izgubljene lopte crveno-belih. Ponovo se kockala Zvezda i pokvarila utisak u prvom poluvremenu. Kraj prvog poluvremena! 39:26

9. minut - Sjajna odbrana Crvene zvezde, a onda ide i trojka Ognjena Dobrića! Ne može gore za Panatinaikos, faul u napadu! Poentira Luka Mitrović pod košem! 39:20

8. minut - Simonović pogađa za 3 poena posle sjajnog protka lopte, ostao je sam u uglu i potvrdio sjajnu šutersku formu! 34:20

7. minut - Uskoković promašuje za 3, hvata Simonović, a onda pogađa posle sjajnog prodora! Papapetru poentira preko Kalinića 31:20

6. minut - Holinsu dosuđen faul u napadu, menja ga Dobrić! Greška Uskokovića, a potom i Vajta sa druge strane! 29:18

5. minut - Sjajna saradnja Kuzmića i Voltersa! 29:18

4. minut - Novi poeni za Holinsa, a potom i sajni Nejt Volters. Mejkon se zahuktava, sjajan potez! 27:18

3. minut - Novi poeni za Nejta Voltersa, kao na treningu! Izgubljena lopta Ferela, pa pogodak Holinsa iz kontre!

2. minut - Serija za Panatinaikos od 6:0! Isforsiran šut Kalinića, pa greška Ferela! 21:14

1. minut - Mejkon otvara drugu četvrtinu za 4 uzastopna poena! 21:12

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 21:8

I ČETVRTINA

10. minut - Mejkon promašuje posle prodora. Zvezda posle prvih 10 minuta igra skoro bez greške! 21:8

9. minut - Ferel promašuje, Kalinić pogađa posle prodora i iznuđuje sobodno bacanje! Nastavljaju Grci da srljaju, nova greška Ferela. 21:8

8. minut - Upisuje se i Ognjen Dobrić! Kalinić je probao sa poludistance, ali nije uspeo! 18:8

7. minut - Zvezda je začarala obruč, novi poeni Kalinića! Vajt za Papajanisa i konačno poeni za grčki tim 16:8

6. minut - Sjajna odbrana košarkaša Zvezde u ranoj fazi meča! Prvi poeni Nikole Kalinića! 12:6

5. minut - Zapalio se Nejt Volters, nova trojka za Zvezdinog pleja! 10:6

4. minut - Loš napad Zvezde, ali hvataju loptu domaći, a Volters beleži nove poene! 7:6

3. minut- Novi poeni za Papajanisa, Kalinić promašuje, a onda snažno zakucavanje Sent-Rosa! Volters pogađa za 3! 2:6

2. minut - Pogađa Volters posle prodora, s druge strane promašuje Evans!

1. minut - Meč je počeo sjajnom odbranom Kuzmića, ali Volters promašuje posle kontre. Papajanis beleži prve poene za goste!

Ovo će biti 15. duel srpskog i grčkog kluba, a obe ekipe imaju po 7 pobeda, takođe, identičan rezultat su zabeležili i u Evroligi u dosadašnjem toku sezone.

Crvena zvezda i Panatinaikos imaju po dve pobede i pet poraza u elitnom košarkaškom takmičenju.

Ono što daje dozu optimizma crveno-belima je činjenica da su u poslednjih pet mečeva sa grčkim veikanom zabeležili čak četiri pobede, a poslednji put su se sastali na pripremnom turniru u Minhenu ove godine, kada je četa Dejana Radonjića ubedljivo slavila.

Radonjić ni za ovaj meč neće moći da računa na Nikolu Ivanovića i Erona Vajta, koji se postepeno oporavlja od loma ruke koji je zadobio upravo na prijateljskoj utakmici sa Panatinaikosom u Minhenu.

Crveno-beli su posle solidnog početka sezone upali u loš ritam, a posle četiri uzastopna poraza u Evroligi, meč protiv Panatinaikosa koji takođe nije u sjajnoj formi može doneti prekid crne serije.