ŽELJKOVA KAZNENA EKSPEDICIJA HARA EVROPOM: Moćni Partizan PREGAZIO Turke u grotlu Pionira!

19:57

Košarkaši Partizana savladali su Turk Telekom u ovkiru 2. kola Evrokupa.

Smailagić i Ledej

Partizan je deklasirao Turk Telekom u hali "Aleksandar Nikolić" sa 85:59.

Crno-beli imaju maksimalan skor posle dva kola, dok Turci imaju po pobedu i poraz.

Partizan je odlično počeo meč trojkama Smailagića i Ledeja, ali Turci su se ubrzo vratili u egal. U tim trenucima razigrao se Kevin Panter, pod čijim vođstvom su crno-beli otišli na velikih 21:12.

Panter i Smailagić su ubrzo nakon toga stigli do tri lične greške, što je bio problem za srpski klub.

Turk Telekom se približio Partizanu, ali je onda usledila velika serija od 11:0. Na kraju prvog poluvremena crno-beli su vodili sa 41:34.

U drugom poluvremenu dominirao je Partizan, prednost je konstantno rasla, a navijači su pravili sjajnu atmosferu.

Na kraju ubedljiva pobeda Partizana, koji ove sezone i dalje ne zna za poraz ni u jednom takmičenju.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Panter sa 19 poena, Smailagić je imao 13, Madar 12, a  Avramović 10.

U ekipi Turk Telekoma istakao se Džonson sa 14.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

PARTIZAN - TURK TELEKOM 85:59 (21:12, 20:22, 21:7, 23:18)

IV ČETVRTINA

10. minut - Nesporazum Avramovića i Smailagića. Novi promašaj Turk Telekoma za tri peena. Smailagić, takođe, neprecizan. Glas je ukrao loptu, Trifunović zakucao uz faul. Pogađa i dodatni penal srpski košarkaš. Promašaj Madara, ubedljiva pobeda Partizana sa 85:59.

9. minut - Donat nastavlja sa dobrom igrom, pogađa uz faul, ali baš se muči sa penalima. Glasa neće koš večeras. Gosti po ko zna koji put greše, Demirov faul u napadu. 82:59.

8. minut - Gejik pravi faul u napadu. Trojka Madara. Poeni Donuta posle skoka u napadu. 82:57.

7. minut - Još jedan loš napad Turk Telekoma. Madar fauliran, Izraelac bez greške. Kucanje Donata. Snalažljivi poeni Trifunovića. 79:55.

6. minut - Donat polovičan sa linije penala. Još jednom neprecizan Glas, Koprivica fauliran posle skoka u napadu. Pogađa jedno slobodno. Novi penali, sada je Gejik pogodio oba. 75:53.

5. minut - Turk Telekom ne može ni penale da ubaci 2/2. Glas i Kuruc neprecizni. Nova sjajna odbrana Partizana i greške nemoćnih Turaka. Promašio je zicer sada Glas, nakon promašenog šuta sa poludistance. 74:50.

4. minut - Fauliran Ledej, Amerikanac 2/2 sa linije za slobodna bacanja. Herison nije pogodio za tri. Trifunović pogađa oba penala. 74:49.

3. minut - Dalas Mur u svom stilu za tri poena. Nova greška Turk Telekoma. Panter nije precizan pri šutu za tri poena. Elis pogađa sa poludistance. 70:49.

2. minut - Herison pogađa trojku. Neverovatan prodor Pantera uz faul, pogađa Amer i dodato bacanje. Džonson pogađa uz faul, a zatim i dodatni penal. 66:47.

1. minut - Krenula je poslednja četvrtina u hali "Aleksandar Nikolić". Još jedna fantastična odbrana Partizana. Nije uspeo Zagorac da izvede loptu za pet sekundi. Panter krade loptu. Koraci Ledeja. 64:41.

III ČETVRTINA

10. minut - Nemoćni su Turci u ovim trenucima. Panter pogađa u kontri na dodavanje Ledeja. Perez neprecizan. Partizan posle tri perioda vodi sa 64:41.

9. minut - Perez posle faula Smailagića oba penala pogađa. Dalekometna trojka Dalasa Mura. Turk Telekom pravi još jednu grešku u napadu. Nije pogodio Panter sada za tri poena. 62:41.

8. minut - Faul u napadu Gejika. U Pioniru je prisutno 6136 gledalaca. Panter neprecizan, a potom koraci na drugoj strani. Trojka Smailagića za +20. 59:39.

7. minut - Panter u svom stilu. Fantastična odbrana Partizana. Elegantan prodor i poeni Zagorca. 56:39.

6. minut - Avramović postiže trojku, raste prednost Partizana. Nije preneo Turk Telekom loptu preko pola za osam sekundi. Panter sa poludistance. Maksimalnih +15, tajm-aut Goren. Džonson zakucava pod faulom Zagorca, ne pogađa dodatno slobodno. 52:39.

5. minut - Nije uspeo Panter da pogodi iz velike daljine. Odbranio se Partizan. Panter ide na liniju penala. Polovičan Amerikanac.47:37.

4. minut - Ledej nije pogodio za tri. Težak šut i promašaj Herisona, Panter hvata loptu pod košem. 46:37.

3. minut - Perfektna timska odbrana Partizana. Maestralni Madar postiže nove poene. Trojka Herisona. 46:37.

2. minut - Greši Kuruc. Dobra odbrana Partizana. Greši i Jam Madar. 44:34.

1. minut - Madar iz drugog pokušaja za tri poena. Oba bacanja maši Turk Telekom. 44:34.

II ČETVRTINA

10. minut - Dva ofanzivna skoka Turaka. Ogut precizan za tri poena. Loš napad Partizana. Trojka Demira, kraj poluvremena, Partizan vodi sa 41:34.

9. minut - Krade loptu Avramović, Ledej ne pogađa za tri. Gejik faulira Kuruca, koji pogađa oba penala. 41:28.

8. minut - Ogut neprecizan za tri. Ledej na drugoj strani pogađa oba slobodna bacanja. Faul u napadu Oguta. Herison dobija tehničku zbog prigovora, Avramović pogađa sa linije penala. Lep prodor Avramovića i novi poeni za Srbina. 39:28.

7. minut - Demir polaže loptu u koš. Monstruozno zakucavanje Smailagića. Dobra odbrana Ledeja i Smailagića. Avramović fauliran u kontri, pogađa oba penala. 34:28.

6. minut - Herison pogađa tešku trojku, tajm-aut Obradović. Koraci Zeka Ledeja. 30:26.

5. minut - Prvi poeni Dalasa Mura na utakmici. Džonson prikucava promašaj Herisona. Tri promašaja Partizana u jednom napadu za tri. 30:23.

4. minut - Lepa akcija Madara i Smailagića. Duga dvojka Gejika. 28:21.

3. minut - Nova trojka Alena Smailagića. Uzvraća Turk Telekum. 26:19.

2. minut - Ne pogađa Turk Telekom trojku. Nije uspeo Madar iz velike deljine da pogodi. Poeni Džonsona u kontri. 23:16.

1. minut - Krenula je druga četvrtina. Sjajna akcija i poeni Koprivice. Dangubić dobar u odbrani. Kažnjava Gejik grešku Madara. 23:14.

I ČETVRTINA

10. minut - Perez ne pogađa otvorenu trojku. Nije pogodio Koprivica sa niskog posta. Još jedan promašaj gostiju za tri. Partizan posle prvih 10 minuta vodi sa 21:12.

9. minut - Fauliran Panter pri šutur za tri poena. Pogodio je Amerikanac sva tri. Koprivica maestralan u odbrani. Zagorac fauliran, kapiten crno-belih promašuje oba penala, potom ispada lopta Koprivici. 21:12.

8. minut - Laki poeni Pantera u njegovom stilu. Sjajna odbrana crno-belih, ali onda zicere promašuju Leder i Madar. Novi poeni Džonsona. 18:12.

7. minut - Nekoliko ofanzivnih skokova gostiju, ali ističe napad. Madar u svom stilu pogađa sa poludistance, tajm-aut Turk Telekom. Džonson pogađa uz faul, a zatim pogađa i dodatno.16:10.

6. minut - Prvi poeni Balše Koprivice. Sjajna odbrana Partizana. Panter ide na liniju penala, poloviučan je Amerikanac. Partizan je imao novi napad, Panter postiže trojku. Demir nije uzvratio. 14:7.

5. minut - Herison pogađa za dva uz zvuk sirene. Promašaj, pa sjajna blokada Smailagića. 8:7.

4. minut - Ledej greši. Demir pogađa trojku sa devet metara. Lepi driblinzi i poeni Avramovića. 8:5.

3. minut - Još jedna dobra odbrana Partizana. Promašaj Smailagića. Herison postiže prve poene za Turke, i to sa penala. 6:2.

2. minut - Smailagić postiže prvu trojku i prve poene na meču. Dobra odbrana crno-belih. Sad trojku ubacuje i Ledej. 6:0.

1. minut - Krenuo je meč u Beogradu. Loši napadi na početku meča. Nismo videli nijedan poen u uvodnom minutu.

Uvod

20:20 - Hala Pionir je dobro popunjena, pa će crno-beli imati veliku podršku navijača.

20:10 - Dalas Mur je danas proslavio 27. rođendan.

19:30 - Ovo je izjavio Željko Obradović pred duel sa Turcima.

Čeka nas prva utakmica u Evrokupu pred našim navijačima. To je obaveza više da nastavimo u istom ritmu kao što smo igrali dosad, što znači najborbenije i do poslednjeg atoma snage.