VELIKI PREOKRET: Novi ŠOK za Trinkijerija!

12.10.2021

19:14

Košarkaši Uniksa savladali su ekipu minhenskog Bajerna u 3. kolu Evrolige rezultatom 73:70, dok je CSKA iz Moskve bio bolji od Zenita rezultatom 77:67.

Novi poraz za Trinkijerijev Bajern

Bajern je u potpunosti kontrolisao utakmicu tokom tri četvrtine, imao i 16 poena prednosti, ali to nije bilo dovoljno, Uniks je uspeo da stigne do velikog preokreta.

Ekipa Andree Trinkijerija je ostvarila i treći poraz i još uvek je bez trijumfa u novoj sezoni Evrolige.

Najefikasniji na meču bio je Ajzea Kenan sa 21 poenom i četiri asistencije, a pratio ga je Lorenco Braun sa 17 poena i pet asitencija, dok je Mario Hezonja ubacio 15.

U poraženom sastavu Hilijard je imao 17 poena i sedam skokova, a Kori Volden 16 poena.

Ognjen Jaramaz bio je dvocifren sa 11 poena i jednim uspešnim dodavanjem.

CSKA je ušao u meč furiozno, uspeo je Zenit da se približi na poen prednosti u finišu prvog poluvremena, ali usledio je novi napad "armejaca" koji nisu uspeli da odbrane.

Fantastičnu partiju odigrao je Tornike Šengelija, strelac 33 poena, uz još osam skokova.

Jedini dvocifren kod Moskovljana još je bio Vil Klajburn sa 16 postignutih poena.

U poraženom timu Džordan Lojd je vukao Zenit i ubacio 19 poena, ali nije imao pravu podršku saigrača.