MEGA DEMOLIRALA PODGORIČANE: Stotkom srušen Studentski centar

26.09.2021

13:25

Ekipa Mega Basketa uspela je da na najbolji mogići način otvori sezonu u ABA ligi. Savladali su ekipu Studentski centar rezultatom 101:68 (23:21, 28:6, 28:20, 22:21) u prvom kolu regionalnog takmičeja.

Mega izvanredna

Prva četvrtina je završena rezultatom 23:21 i činilo se da gosti iz Podgorice mogu da zaprete, ali onda sledi furiozna igra Mege.

Domaćini su dobili drugu četvrtinu 28:6 i već do poluvremena rešili pitanje pobednika.

Mega je sve četiri deonice rešila u svoju korist i na dobar način otvorila sezonu.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Kazalon sa 17 poena, pratio ga je Simanić sa 16. Na suprotnoj strani Kajl Vinales i Džastin Edvards imali su po 17 poena.

Pre starta ove utakmice, ukazana je čast doskorašnjem igraču Mege, Milenku Tepiću koji se prenzionisao kraju prethodne sezone. Tom prilikom mu je uručen i prigodan poklon.

Tepiću je takođe uručena i zahvalnica za sve što je uradio za Megu, ali i za ostatak regionalne košarke, pre svega, u dresu Partizana sa kojim je osvojio tri titule ABA lige.