BLEDA PARTIJA CRNO-BELIH: Cibona ostavila Partizan BEZ finala!

01.09.2021

20:05

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju u finale pripremnog turnira u Opatiji.

Košarkaši Partizana

Partizan je poražen od Cibone sa 71:64, pa se neće boriti za trofej.

Crno-beli su nešto bolje otvorili susret, ali je sve posle toga išlo na vodenicu hrvatskog velikana.

Grešili su košarkaši Partizana, a Cibona je sve to kažnjavala, pa je stigla do maksimalnih +11 na kraju prve četvrtine.

Dosta se poboljšala igra Partizana u drugom periodu, zaigrao je Obradovičev tim i u odbrani na visokom nivou. Prednost Cibosa se topila sve vreme, a crno-belu su sa četiri trojke uspeli da na poluvreme odu sa -3, 36:33.

Uspeo je Partizan da nastavi u istom ritmu u nastavku i povede po prvi put od samog početka meča zahvaljućujći seriji od 15:0. Ređali su se promašaju na obe strane, svega 20 poena ukupno viđeno je u trećem kvartalu, a Obradović je pružio priliku i Balši Koprivici koji je prvo poluvreme proveo na klupi.

Ipak, u četvrtoj četvrtini Cibona je zaigrala dosta bolje, i u odbrani i u napadu i ubrzo se odlepila na +9. Dalas Mur i Zagorac su trojakama na kratko uneli neizvesnost, a kasnije i Avramović. Ipak, Vildosa, Prikačin i Rivers su odbili nalet Partizana, pa je Cibona slavila.

Zagrepčani će u finalu igrati  sa Pesarom, dok će se Partizan boriti za treće mesto sa Cedevita Olimpijom.