Pukla "stotka": SRBIJA DEMOLIRALA GRUZIJU!

27.11.2017

21:09 >> 21:16

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je u meču 2. kola kvalifikacija za Mundobasket reprezentaciju Gruzije rezultatom 105:87. Našu selekciju predvodili su Raduljica sa 28 poena, uz 18 poena Mačvana i 17 Pena.

Mačvan i Simonović proslavljaju pobedu Srbije

Košarkaši Srbije uspeli su u drugom kolu kvalifikacija da lakše nego što se očekivalo savladaju Gruziju.

Nakon ujednačenog prvog dela igre, u kome su Gruzini uglavnom držali minimalnu prednost, "Orlovi" su u nastavku igre zaigrali daleko kvalitetnije i angažovanije u odbrani.

Gosti su na početku držali plus zahvaljujući vanredno dobrom šutu spolja, ali kada je to stalo zaliha je istopljena i košarkaši Saleta Đorđevića su iz minuta u minut povećavali prednost.

Nakon 30 minuta igre na semaforu je bilo +10 za domaće, a nekako su već tada svi u hali bili svesni da pobeda ne može da nam izmakne na ovom susretu.

Osim naturalizovanog Diksona, u reprezentaciji Gruzije su svi ostali zatajili, dok je kod nas sve veći broj košarkaša počeo da se uključuje u ofanzivnu igru.

Raduljica, Mačvan, pa onda Peno i Simonović su pogađali, šansu su kasnije dobili i rezervisti, a razlika je rasla do konačnih +20 - 105:87.

Nemačka je u gostima pobedila Austriju 90:49.

Naredno kolo u kvalifikacijama biće odigrano 23. februara, kada nas čeka susret protiv Nemaca u gostima, a dva dana nakon toga gostujemo Austriji.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Srbi prebacili preko stotke - 102:85! Marinković pogađa koš uz faul - 105:85
39. minut - Gruzini preko Markoišvilija pogađaju za 97:85
37. minut - Srbija pogađa za dva poena, imamo +15 - 92:77, Peno se nadovezuje za 3 poena - 95:77
35. minut - Raduljica pogađa, Srbija ide u dobrom smeru 90:74
34. minut - Đoković pogađa trojku za 83:70
33. minut - Gruzija prilazi na 80:70
32. minut - Kapiten Mačvan pogađa trojku za komotnih +11 - 75:64, Simonović pogađa novu trojku za 80:66... Srbija nezadrživo grabi ka drugoj pobedi
31. minut - Gruzija smanjuje rezultat na 74:66

III četvrtina

30. minut - Serija 5:0 "Orlova" pred kraj - 74:64
30. minut - Markoišvili pogađa dugu dvojku za 69:64
28. minut - Mačvan dovodi Srbiju na +8 - 69:61, Đorđević nakon negovodanja dobija tehničku grešku
27. minut - Nastavlja se igra poen za poen, Srbija ima prednost od 65:61, Đoković pogađa sjajno iz prodora za 67:61

26. minut - Bitadze pogađa trojku za 62:59
25. minut - Raduljica nastavlja da teroriše koše protivnika, ima do sada 23 poena - 62:56
24. minut - Raduljica pogađa dva bacanja - 58:56
23. minut - Gruzija se ne da, nova trojka za 54:54, na drugoj strani Raduljica pogađa našu minimalnu prednost
21. minut - Srbija je povela na startu treće četvrtine, a Gruzija je uzvratila novom trojkom.

II četvrtina

20. minut - Gruzija je trojkom Diksona prvo poluvreme rešila u svoju korist, 45:44
19. minut - Preokret Srbije za 43:42
18. minut - Gruzija održava vođstvo. 40:37 za Gruziju
16. minut - Gruzija je trojkama Diksona ponovo stigla do vođstva. Gosti vode 34:32
14. minut - Srbija održava prednost od 6 poena. Gruzija je u prvih 4 minuta druge četvrtine postigla samo dva poena, 29:23
12. minut - U prvih dva minuta druge četvrtine Srbija je postigla samo dva poena. Gruzija nije uspela da postigne nijedan poen

I četvrtina

10. minut - Prvih 10 minuta završeno je rezultatom 21:21
8. minut - Srbija je serijom od 5:0 prišla na 18:19
5. minut - Gruzija je potom zaigrala angažovanije i u 5. minutu povela 19:13
3. minut - Usledile su trojke Penoa i Todorovića za vođstvo Srbije od 8:7
1. minut - Gruzija je povela 4:0, a uzvratio je Raduljica za 2:4

U prvom kolu izabranici Aleksandra Đorđevića savladali su Austriju (85:64). Gruzija je na startu kvalifikacija poražena je od Nemačke, 79:70.

Selektor Aleksandar Đorđević očekuje novu pobedu uz veću podršku sa tribina. Za Srbiju ponovo neće igrači košarkaši iz evroligaških klubova.

- Očekuje nas utakmica koju moramo da odigramo agresivno i koncentrisano, na još višem nivou nego protiv Austrije. Uz takav pristup od samog početka, možemo da iskoristimo prednost domaćeg terena i dođemo do pobede. Nadamo se još većoj i brojnijoj podršci publike u dvorani, koja nam je preko potrebna. Gruzija je iskusna šuterska ekipa i mogu da budu jako opasni ako od početka ne nametnemo našu agresivnu igru i naš ritam. Protiv Nemačke su bili izuzetno šuterski raspoloženi u prvom poluvremenu, kada su pogodili čak osam trojki. Moramo da zaustavimo njihove šutere, pre svih Markešvilija, Čikašvilija i Diksona, ali i ostale igrače koji mogu da iskoriste svaku našu dekoncentraciju. Očekujem da, uz podršku publike, dođemo do nove važne pobede u kvalifikacijama - rekao je Đorđević.