(VIDEO) BOGDANOVIĆ ISTERORISAO PELIKANSE: Atlanta sasula 11 trojki u jednoj četvrtini, pa upisala SEDMU UZASTOPNU POBEDU!

07.04.2021

07:22

Košarkaši Atlanta Hoksa su ubedljivim rezultatom 123:107 porazili Nju Orleans Pelikanse, uz veliki doprinos srpskog košarkaša Bogdana Bogdanovića.

Bogdan Bogdanović

Bogdanović je meč završio sa 21 poenom, uz sjajan šut iz igre 8 od 11 i 5 od 8 za tri poena, dok je imao još po 4 skoka i 4 asistencije.

Meč je praktično rešen u trećoj četvrtini, kada su Hoksi ubacili 11 trojki od čega je čak četiri bilo delo srpskog košarkaša Bogdana Bogdanovića.

Pellikansi su na krilima Zajona Vilijamsona igrali vrlo dobro, čak su prvu četvrtinu i dobili, a na poluvremenu je viđen rezultatski egal.

Međutim, u trećem kvartalu sledi šuterski teror Atlante, 11 trojki i sjajna tranzicija za 46:29 i ukupno 107:90 u njihovu korist.

U poslednjoj četvrtini su uspeli mirno da privedu meč kraju i da sa 123:107 upišu novu pobedu.

Sa 34 poena je najefikasniji bio Zajon Vilijamson, 14 je imao Bledso, 12 Bol, a 10 Tomas. Na drugoj strani 30 poena Janga, 21 Bogdanovića, 17 Hurtera i 14 Galinarija.

Inače, ovo je bila sedma uzastopna pobeda Hoksa na domaćem terenu.

Košarkaši Memfisa prekinuli su seriju pobedu Majamija pošto su kao gosti slavili sa 124:112.

Nemanja Bjelica je u ekipi Majamija odigrao 13,5 minuta i postigao četiri poena uz dva skoka i asistenciju.