Baskonija raspucana pred gostovanje Zvezdi!
Košarkaši Baskonije bili su razigrani u devetom kolu španskog prvenstva. Oni su ubedljivo pobedili San Pablo u Burgosu sa 100:76, a sve to uoči gostovanja Crvenoj zvezdi (četvrtak, 21 sat) u Evroligi.
Foto: instagram.com/baskonia1959Španski tim posle očajnog početka sezone ulazi u dobru formu. Zabeležio je tri trijumfa u elitnom takmičenju u poslednja četiri kola, a ostvario je i sigurnu pobedu u Endesa ligi. Bio je to peti trijumf ove sezone, pa se trenutno nalazi na sedmom mestu.
Baskijci su prilično raspucani pred gostovanje Crvenoj zvezdi, pa su stekli dodatno samopouzdanje ubedljivim slavljem u Burgosu. Postigli su 100 poena, a čak pet igrača je imalo dvocifreni učinak.
Foto: instagram.com/baskonia1959Najbolji je bio Tornike Šengelija sa 18 poena, a pratili su ga Janis Tima koji je ubacio 17, Johanes Fojtman je dodao 15, te Rodrig Buboa i Met Džening sa po 13. Na drugoj strani, istakao se Dejvidas Galijus sa 15 poena.
Podsetimo, Baskonija trenutno ima trijumf više od Crvene zvezde, pa bi se srpski i regionalni šampion evetualnim trijumfom izjednačio sa Baksijcima na tabeli.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)