NASTAVLJA SE ZVEZDINA AGONIJA U EVROLIGI: Crveno-beli bljesnuli, pa se ugasili - Žalgiris stigao do važne pobede!

23.02.2021

17:08 >> 19:44

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi na gostovanju Žalgirisu u Kaunasu u okviru 24. kola Evrolige rezultatom 75:62.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Marko Simonović

Crveno-beli su odigrali energično i šuterski raspoloženo u prvom poluvremenu, a odbrana je pravila velike probleme renomiranom timu Žalgirisa.

Međutim, u drugom poluvremenu je došlo do potpune promene odnosa snaga na terenu, košarkaši Zvezde su se previse ispromašivali,  i postigli samo 18 poena u drugom periodu igre, odbrana je popustila, pa su "zeleni" stigli do zaslužene pobede...

Nakon izjednačenog početka, Marko Simonović je ušao u ritam i bio veoma raspoložen krajem prve i početkom druge deonice.

U tim momentima je "rešetao" mrežicu litvanskog tima, ubacio je tri trojke i jednom bio fauliran za tri slobodna bacanja, a na poluvremenu je imao čak 16 poena.

U toj "šuterskoj klinici" priključili su mu se i Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić, pa je Zvezda uz fantastičnu odbranu stigla do plus 13 (35:22).

Međutim, Žalgiris je uspeo da odgovori sa dve vezane trojke i serijom 8:0, a dva tajm-auta Radonjića u tim momentima samo su usporili nalet Litvanaca do poluvremena (44:40).

Ipak, već u trećoj četvrtini došlo je do preokreta. Zvezda je vezala pet minuta bez ijednog postignutog poena, a Žalgiris napravio seriju 10:0 i preokrenuo.

Nestalo je energije u timu Dejana Radonjića, a presudila je i kratka klupa, pa je Žalgiris samo priveo meč  kraju.

Zvezda je ostala na pretposlednjem mestu Evrolige sa sedam trijumfa i 17 poraza.

Žalgiris se bori za plej-of i trenutno je na 9. poziciji sa skorom 13-11.

IV ČETVRTINA ŽALGIRIS - Crvena zvezda 75:62

10. minut - KRAJ MEČA! Novi porez Zvezde!

8. minut - Novi poeni Rubita za koga crveno-beli nemaju rešenje u drugom poluvremenu! Davidovac pogađa za 2!

7. minut - Lojd pogađa za 2 poena! Vokap pogađa za 2+1!

6. minut - Jankunas pogađa za 2! Zvezda u kontaritmu!

5. minut - Mnogo je ovo promašaja za crveno-bele da bi se dobio jedan Žalgiris! Veliki promašaj Kuridže!

4. minut - Grigonis za Rubita i novi poeni za domaće, probao je Uskoković za 3 poena i promašio, hvata Lazić, ali novi promašaj za Zvezdu!

3. minut - Veliki promašaj Kuzmića! Posle promašaja Jankunasa pogađa Rubit!

2. minut - Rubit prolazi Kuzmića i poentira posle prodora!

1. minut - Promašuje Davidovac za 3, s druge strane Hejs! Tvrd početak poslednje četvrtine!

III ČETVRTINA ŽALGIRIS - Crvena zvezda 60:58

10. minut - Sjajan prodor Lekavičijusa, a onda Džordan Lojd popravlja utisak trojkom uz zvuk sirene!

7. minut - Zvezda je prekinula seriju Žalgirisa od 10:0 trojkom Dobrića, a potom i Lojd pogađa za 2!

6. minut - Žalgiris prelazi u vođstvo, traje serija domaćih 7:0... Zvezda ima probleme u napadu!

3. minut - Rubit pogađa za 2., potom nova trojka Grigonisa i Žalgiris stiže do izjednačenja!

2. minut - Vokap na isteku napada pogađa za 3, Uskoković rešava situaciju 1 na 1!

1. minut - Grigonis preko Kuzmića poentira! Branko Lazić pogađa za 2 poena!

II ČETVRTINA ŽALGIRIS - Crvena zvezda 40:44

10. minut - Šta je ubacio Lekavičijus, prosto neverovatno... Hrabra igra Zvezde u Kaunasu, sa vođstvom odlaze na veliki odmor!

9. minut - Nervozan Lojd, promašuje za tri poena, a potom je izgubio i duel sa Grigonisom, i pravi faul nad Rubitom! Uskoković pogađa jako važnu trojku za Zvezdu, sjajna akcija crveno-belih!

8. minut - Marko Simonović prekida seriju Žalgirisa od 8:0! Grigonis siguran sa linije slobodnih bacanja!

7. minut - Rubit pogađa sa poludistance! A onda nova trojka Grigonisa!

6. minut - Nesnađen napad crveno-belih, ali potom dobra odbrana i promašaj Vorkapa! Lojd pravi faul u napadu!

5. minut - Hejs pogađa za 3 poena! Sjajan prodor Džordana Lojda! Nova trojka Žalgirisa, pogađa Grigonis!

4. minut - Lovernj je iščačkao loptu pod košem i konačno poentirao. Promašuje Simonović, ali hvata

Kuridža i poentira! Hejs pogađa za 3 poena!

3. minut - Nova trojka Crvene zvezde, sada pogađa i Ognjen Dobrić! Sjajna odbrana Zvezde, ponovo zaustavljhen Lovernj! Serija Zvezde 12:0.

2. minut - Zustavljen Lovernj pod košem, pa izgubljena lopta Radanova, međutim Žalgiris u kontaritmu, gubi loptu! Davidovac je igrao protiv Vorkapa, ali je izbio duel!

1. minut - Simonović prepun samopouzdanja, pogađa i sa linije slobodnih bacanja! Zvezda pogađa 5. trojku, sada pogađa Davidovac!

I ČETVRTINA ŽALGIRIS - Crvena zvezda 22:26

10. minut - Sjajno kombinuje Zvezde u ovim momentima meča. Proradili su Dobrić i Simonović koji je pogodio 3 trojke za nepuna 3 minuta!

7. minut - Nastavlja Zvezda sa sjajnom odbranom. Loptu je isčačkao Branko Lazić, a onda je lagano poentirao Marko Simonović.

6. minut - Veliki promašaj Grigonisa, a onda sjajan potez Kuridže!

5. minut - Hejs nastavlja da teroriše, već je postigao 8 poena! Sjajno otvaranje Kuzmića i poeni! Faul Jankunasa nad Lojdom!

4. minut - Sjajan prodor Uskokovića, a potom pik en rol za Lovernja koji pogađa pod košem!

3. minut - Lojd je bio u prodoru, ali dobro je reagovala odbrana Žalgirisa, ekstra pas za Lovernja, koji promašuje

2. minut - Ponovo Hejs pogađa, ovog puta za 3, Lojd sa druge strane pogađa za 3 iz neugodne situacije! Hejs u ludom ritmu, fauliran, pogađa jedno bacanje!

1. minut - Lojd otvara meč poenima sa linije slobodnih bacanja! Hejs pogađa težak šut na isteku napada!

Domaći tim je veliki favorit i pobeda mu je neophodna u jurnjavi za Top 8.

Sa druge strane, crveno-beli su trenutno jedan od najlošijih timova Evrolige i igraju kako bi popravili utisak.

Ekipa Dejana Radonjića je nanizala četiri poraza u poslednje vreme, dok ni Žalgiris nije u najboljoj formi, pošto je ima dva uzastopna poraza.

Ovaj duel bio je zakazan za 4. februar, ali je odložen zbog više slučajeva zaraze koronavirusom u redovima crveno-belih.

Kadrovska situacija crveno-belih i dalje nije zavidna, a jedino se ekipi priključio Kori Volden, ali i dalje nema Rita, Noka, Koloma i Hola.