BEZ DRAME U FINALU: Barselona RAZMONTIRALA Real u Kupu kralja!

14.02.2021

19:44

Košarkaši Barselone su osvojili Kup kralja!

Mirotić u okršaju sa Simanićem u meču Evrolige

Ekipa Šarunasa Jasikevičusa je u finalu savladala Real Madrid 88:73. Katalonci su bili dominantni tokom čitave utakmice.

"El Klasiko" su otvorili sjajnom odbranom i Realu dozvolili samo 11 poena u prvoj četvrtini, posle koje su imali +9.

Nastavili su u istom napadačkom ritmu i u drugoj četvrtini postigli 32 poena. Na poluvremenu si imali ogromnih +21.

Vodili su u trećoj četvrtini i sa 24 poena razlike, a pred poslednjih 10 minuta je Real to smanjio na -19.

Iako se borio Real i imao nekoliko mini-serija u poslednjoj četvrtini, nisu uspeli da spuste razliku ni na jednocifren zaostatak.

Barselonu su do pobede predvodili Higins sa 20, Smits sa 13, Mirotić i Kalates sa po 12 i Dejvis sa 10 poena.

U ekipi Reala istakli su se Tavares sa 17 i Abalde sa 15 poena.