(VIDEO) NOVI DEBAKL PARTIZANA: Alba deklasirala crno-bele usred Beograda!

14.11.2017

19:00 >> 20:45

Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Albe 96:80 (21:19, 33:21, 19:18, 23:22) u meču 6. kola grupe C Evrokupa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Spenser Baterfild i Marius Grigonis, koji su postigli po 20 poena.

U ekipi Partizana najbolji je bio Vanja Marinković sa 18 poena. Patrik Miler je ubacio 16, a Novica Veličković 10 poena.

Partizan je na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednom pobedom i čak pet poraza. Crno-beli i dalje nemaju pobedu na domaćem terenu u Evrokupu. Alba ima pet pobeda i jedan poraz.

Partizan će u narednom kolu, 5. decembra gostovati ekipi Lietuvos Ritasa, dok će Alba dočekati Lokomotivu.

Partizan je bio ravnopravan rival Albi samo u prvoj četvrtini. Nemački tim je već sredinom druge četvrtine imao plus deset (26:36). Izabranici Miroslava Nikolića su u jednom momentu prišli na pet poena zaostatka, ali je Alba prvo poluvreme završila serijom 9:0 za vođstvo 40:54. Gosti su nastavili sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini. Alba je u jednom trenutku imala i 23 poena viška (45:68). Crno-beli su u finišu treće četvrtine zaigrali mnogo jače u odbrani, što je dalo rezultata jer su prišli na 11 poena zaostatka. Međutim, Alba je u poslednjoj četvrtini održavala visoku prednost i zasluženo je stigla do nove pobede.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Ubedljiva pobeda Albe! Partizan je poražen sa čak 96:80

38. minut - Alba mirno meč privodi kraju. Nemački klub vodi 92:74

35. minut - Partizan na minus 11 (71:82). Međutim, gosti uzvraćaju trojkom

33. minut - Nova serija grešaka igrača Partizana. Alba ponovo na +15 (64:79)

31. minut - Partizan je prišao na -11 (62:73)

III četvrtina

30. minut - Alba je odbila nalet Partizana. Gosti u poslednju četvrtinu ulaze sa vođstvom od 73:58

28. minut - Partizan je prišao na 52:68 i to serijom od 7:0.

25. minut - Prednost Albe raste iz minuta u minut. Nemački klub je na +19, 64:45. Miroslav Nikolić traži novi tajm-aut. Alba potom stiče veliku prednost od 68:45.

24. minut - Partizan nastavlja sa lošom igrom. Crno-beli pred novim, ubedljivim porazom. Alba vodi 59:43

21. minut - Gosti su treću četvrtinu otvorili trojkom. Najveća prednost Albe od početka utakmice, 40:57.

II četvrtina

20. minut - Alba posle prvih 20 minuta vodi 54:40!

18. minut - Crno-beli igraju izuzetno loše u odbrani. Alba na dva minuta pre kraja prvog poluvremena vodi, 50:40.

17. minut - Alba održava prednost od šest do osam poena. Nemački klub sada vodi 45:37.

15. minut - Raste prednost Albe. Kod gostiju, briljiraju Grigonis i Peno. Alba vodi 36:26, a Miroslav Nikolić je prinuđen da traži tajm-aut

13. minut - Iskusniji igrači Albe kažnjavaju greške košarkaša Partizana. Nemci vode 30:23.

I četvrtina

10. minut - Prva četvrtina završena je vođstvom Albe od 21:19.

7. minut - Razigrali su se igrači Partizana. Marinković pogađa trojku, a potom su se priključili i istali igrači. Crno-beli vode 15:12.

4. minut - Gosti dominiraju. Alba vodi 10:8

2. minut - Marinković trojkom donosi prvo vođstvo Partizanu, 3:2.

TOK MEČA

Košarkaši Partizana posle pet kola Grupe C Evrokupa nalazi se na šestom mestu sa skorom od jedne pobede i četiri poraza, dok je Alba drugoplasirana sa samo jednim porazom.

Pobeda nad Megom u prošlom meču ABA lige ohrabruje tim Partizana, a trener Miroslav Nikolić smatra da je to način igre koji vodi i do pobede nad timom Albe koji je glatko pobedio u prvom duelu u Evrokupu.