NIKAD LUĐA ABA LIGA: Čampara trojkom srušio Budućnost, velika pobeda Splita

09.01.2021

20:14

Košarkaši Splita pobedili su Budućnost na svom terenu sa 78:77 u okviru 14. kola ABA lige.

RepublikaFoto: KK Split/Ivica Cavka
Jaramaz na duelu sa Splićanima

Split je do pobede došao trojkom Čampare u poslednoj sekundi.

Domaćin je bolje igrao u prvoj četvrtini i imao je +7. Budućnost je uspela da se vrati u drugoj deonici i da izjednači u samoj završnici. Na poluvremenu je bilo nerešeno.

Split je vodio tokom cele treće četvrtine, ali nije uspevao da se odlepi, pa je utakmica konstantno bila neizvesna. Budućnost je uspela da na četiri minuta do kraja preokrene i dođe do +5, a na 1:39 do kraja bilo je 77:75 za goste iz Podgorice.

Nijedan koš više nismo videli do poslednje sekunde, pa je onda Čampara doneo pobedu hrvatsku timu neverovatnim pogotkom.

Roko Leni Ukić bio je najefikasniji sa 20 poena, dok je Mesiček ubacio 18.

Kobs je bio najefikasniji u poraženom sastavu sa 19 poena. Po 13 su ubacili Edžim i Luka Mitrović.