NA KRILIMA POBEDE NAD ZVEZDOM: Četvrti trijumf Fenera u nizu!

09.01.2021

16:09

Košaraški Fenerbahčea savladali su Ormanspor u Ankari sa 72:63 u okviru 16. kola šampionata Turske.

Igor Kokoškov

To je četvrti uzastopni trijumf istanbulskog velikana, posle pobeda nad ASVEL-om, Galatasarajem i Crvenom zvezdom.

Mučio se Fener tokom većeg dela utakmice i u završnici je prelomio meč. Posle prve četvrtine bilo je nerešeno, a na poluvremenu su imali +4, dok je razlika pred poslednjih 10 minuta bila pet poena.

Na pet minuta do kraja je domaćin imao tri poena prednosti, ali je onda Fener dodao gas, preokrenuo meč i na kraju došao do pobede.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić ubacio je 12 poena, uz šut iz igre 4/13 (2/8 za tri poena). Najefikasniji bili su De Kolo sa 14 i Ulanovas sa 13 poena.

Na drugoj strani istakli su se Kid sa 17 poena i 11 skokova i Kikanović sa 14 poena.