(VIDEO) CRNO-BELI PREKINULI SERIJU PORAZA: Partizan nadigrao Megu

11.11.2017

19:47

Košarkaši Partizana pobedili su u Sremskoj Mitrovici ekipu Mega Bemaksa 102:89 (21:23, 30:21, 22:16, 29:29) u meču 8. kola regionalne ABA lige.

RepublikaFoto: Mega Bemax/Ivica Veselinov
Marinković i Šalić u akciji

Partizan je trijumfom protiv Mege prekinuo seriju od tri uzastopna poraza u svim takmičenja. Crno-beli su prethodno izgubili od Lokomotive i Limoža u Evrokupu, kao i od Crvene zvezde u ABA ligi.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Najdžel Vilijams-Gos, koji je ubacio 23 poena i imao 10 asistencija. Vanja Marinković je postigao 22 poena. Novica Veličković i Patrik Miler su ubacili po 16 poena.

U domaćem timu najbolji je bio Dilan Enis sa 26 poena, dok je Goga Bitadze dodao 19.

Partizan posle ovog trijumfa ima skor od pet pobeda i tri poraza. Mega ima skor 3/5.

Crno-beli će u narednom kolu na svom terenu dočekati Olimpiju, dok će Mega gostovati FMP Železniku.

Utakmicu u Sremskoj Mitrovici posmatrao je i generalni menadžer San Antonija Robert Kanterburi Bjuford.

Mega je povela 2:0 poenima Enisa, koji je pogodio posle samo nekoliko sekundi, što je rekord u istoriji ABA lige.

Mega je povela 6:2, a onda je Partizan preokrenuo na 7:6. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu. Partizan je u 9. minutu poveo 21:17, ali su domaći u finišu prve četvrtine preokrenuli na 23:21.

Partizan je serijom od 5:0 u drugoj četvrtini poveo 26:23. Crno-beli su imali u 13. minutu 32:26. Mega je u 16. minutu prišla na 38:39, ali su košarkaši Partizana odbili napad domaćeg tima i prvih 20 minuta rešili u svoju korist 51:44.

Mega je u 22. prišla na 50:52, ali je usledila nova serija Partizana za 50:58. Crno-beli su potom stekli dvocifrenu prednost, a u poslednju četvrtinu ušli su s vođstvom 73:60.

Partizan je nastavio sa dobrom igrom i u poslednjoj četvrtini, a u 33. minutu bilo je 80:62 za crno-bele. Partizan je najveću prednost na meču imao tri minuta pre kraja kada je bilo 95:77 za crno-bele. Mega je potom do kraja meča uspela da ublaži poraz.