POTOP ZVEZDE U LAKTAŠIMA: Košmarni debi Dejana Radonjića i NOVA BRUKA crveno-belih!

27.12.2020

17:46

Košarkaši Crvene zvezde su doživeli debakl na gostovanju Igokei u okviru 12. kola ABA lige, pošto su poraženi rezultatom 85:65.

RepublikaFoto: KK Crvena zvezda
Igokea - Zvezda

U Laktašima je na klupi po drugi put debitovao Dejan Radonjić, najtrofejniji trener u novijoj istoriji kluba sa Malog Kalemegdana, ali ga neće pamtiti po dobrom.

Zvezda se nije oporavila posle debakla u Sankt Peterburgu, međutim ni šok terapija u vidu promene trenera nije uspela!

Košarkaši Igokee su imali neverovatno šutersko veče, i tako je tim iz Laktaša nastavio sjajnu sezonu i izjednačio se sa Zvezdom po broju pobeda.

Ovo je bila najubedljivija pobeda Igokee ikada u regioalnom takmičenju nad Crvenom zvezdom.

Tim Dragana Bajića je u svakom segmentu igre nadigrao Beograđane, pogotovo u prvom poluvremenu kada su crveno-beli primili 50 poena, a ubacili samo 28.

Zvezda nije funkcionisala ni u odbrani ni u napadu. Odmah su gosti krenuli sa katastrofalnim procentima šuta, a Igokea je na drugoj strani imala nekoliko raspoloženih igrača.

Prvi je povukao Džeki Karlmajkl, a nastavio je Stefan Fundić, dok je Zvezda iz napada u napad srljala.

Tako je do kraja prvog poluvremena bilo čak -22 za tim Dejana Raonjića.

Akcije gotovo da nije bilo u redovima Zvezde, sve se svodilo na individualna rešenja i šuteve sa distance, a procenti su samo padali.

Sve to je inače veoma dobra ekipa Igokee sa lakoćom zaustavila i u nekoliko navrata i dobro zabavila na terenu.

Zvezda je u poslednjim minutima uspela da napravi seriju 16:0 kojom je koliko-toliko ublažila poraz.

Ali nikako nije smanjila utisak nove bruke, druge uzastopne, koju je doživela.