OVO NISU USPELI NI PARTIZAN NI ZVEZDA: Sjajna Mega razbila Budućnost!

20.12.2020

12:51 >> 16:17

Košarkaši Mega Soccerbeta naneli su prvi poraz ekipi Budućnosti ove sezone u ABA ligi.

Filip Petrušev

U hali "Ranko Žeravica" srpski klub je slavio sa 78:72 i tako napravio veliki korak u borbi za plasman među četiri najbolja tima ABA lige.

Sjano je domaćin otvorio utakmicu i odmah uspostavio kontrolu. Imali su i +15 tokom prve četvrtine, ali je ta prednost smanjena na +9, da bi na poluvremenu bilo čak +18. U trećoj četvrtini je Mega vodila i +20, ali je Budućnost taj zaostatak spustila na samo pet poena.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa +11 za Megu, koja je rutinski održala prednost do kraja meča.

Do pobede ih je predvodio sjajni Filip Petrušev sa 23 poena. Dvocifren je još bio i Cerovina sa 10 poena. Što se podgoričke ekipe tiče, istakli su se Edžim sa 22, Kobs sa 12 i Ivanović sa istim brojem poena, ali i 10 asistencija.