(VIDEO) Bajern srušio Himki posle triler završnice, Trinkijeri popi*deo - Ljulj presudio Asvelu!

04.12.2020

22:02

Košarkaši Bajerna savladali su Himki sa 80:77, dok je Real Madrid bio bolji od Asvela sa 91:84 u okviru 12. kola Evrolige.

Vladimir Lučić

Stefan Jović se vratio na parket, ali nije uspeo da donese pobedu svojoj ekipi.

Himki je bolje otvorio meč i zahvaljujući Švedu i Joviću došao do +7 posle prvih 10 minuta.

Održavali su prednost sve do poslednja dva minuta prvog poluvremena. tada su se "raspucali" igrači Bajerna, na poluvreme su otišli sa +3, a u drugom je konstantno bila "klackalica".

U poslednju četvrtinu ušlo se sa nerešenim rezultatom i praktično se 10 minuta igralo koš za koš.

Na 40 sekundi do kraja i 78:77 Šved je promašio trojku, ostalo je 25 sekundi, Himki je odlučio da brani napad.

Loša odluka obila im se o glavu, pošto je Šiško na četiri sekunde do kraja promašio trojku, a onda je Bajern uhvatio ofanzivni skok i faul je napravljen na 1,5 sekundi do kraja. Vajler-Beb je pogodio oba i bilo je +3, pa je Himki posle tajm-auta imao šut za produžetak. Monro je promašio otvorenu trojku.

Kakva je bila završnica najbolje govori reakcija Andree Trinkijerija!

Bajern su do pobede predvodili Boldvin sa 19, Cipser sa 18 i Lučić sa 10 poena.

Aleksej Šved bio je blizu tripl-dabla, pošto je upisao 20 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Stefan Jović je upisao 6 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Serhio Ljulj

Za pobedu Lasovih izabranika bila je ključna poslednja četvrtina kada su postigli neverovatnih 30 poena i sjajni Ljulj, koji je meč završio sa 19 poena od toga čak pet trojki iz šest pokušaja.

Tim iz Liona je krenuo silovito u Madridu, a posebno su dominirali u finišu prve četvrtine kada su stigli do velikih plus devet.

Do dvocifrene prednosti stigli su već na startu druge četvrtine kada su u nekoliko navrata vodili sa plus 10.

Gosti su i dalje držali sve u svojim rukama sve do četiri minuta pred kraja kada je maestralni Ljulj pogodio petu trojku. Kada je na 1:21 do kraja Tavares pogodio za plus šest činilo se da je sve gotovo, Kaudi je uneo neizvesnost u meč, ali je tačku stavio Ljulj sa slobodnih bacanja.

Pobedi Reala osim Ljulja kumovali su i Valter Tavares sa 19 poena i Viktor Kozer sa 13 poena.
Najbolji u ASVEL-u bili su Noris Kol i Jabusele sa po 21 poenom.