ZVEZDA NEMOĆNA U KATALONIJI: Barsa na krilima MOĆNOG Mirotića prekinula NIZ crveno-belih!

20.11.2020

19:18 >> 21:58

Bez drame u "blaugrani".

Košarkaši Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone u gostima u okviru Evrolige rezultatom 76:65 (39:22).

Domaći su do pobede stigli sjajnom defanzivom u prvom delu meča u kome je Zvezda ubacila tek 22 poena, a već tada je imala 17 koševa zaostatka.

Barsu je predvodio Nikola Mirotić sa 23 poena i četiri skoka, pratio ga je Oriola sa 12, a dvocifren je bio i Kalates sa deset poena i osam asistencija.

Gosti nisu imali napadačku inspiraciju u Kataloniji, niti raspoloženog pojedinca. Dejan Davidovac je jedini postigao više od deset koševa, odnosno meč je završio sa 12.

Zvezda je prekinula miniseriju od dve pobede u gostima (Asvel i Milano), a sledi joj abaligaški "večiti" derbi protiv Partizana.

Tok meča iz Katalonije mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

4Meč je završen pobedom Barselone rezultatom 76:65

10. minut - Kraj susreta, zaslužena pobeda Barselone.

9. minut - Ročesti je spustio na 69:62, ali je ekspresan odgovor stigao od Kalatesa (71:62), a potom je Dobrić promašio otvorenu trojku za potpuni priključak.

7. minut - Barselona rutinski privodi susret kraju u kome je odigrala savršenu odbranu. Oriola je bio polovičan sa slobodnih bacanja, a u narednom napadu gosti su propustili šansu da razliku svedu na jednocifrenu (69:57)

5. minut - Zvezda je košem Hola prišla na minus 12 (63:51). Odgovorio je Aleks Abrines za 66:51.

3. minut - Spor ritam u poslednjem kvartalu, obe ekipe kao da čekaju kraj meča. Španci imaju 16 koševa viška (63:47).

1. minut - Lojd je promašio sa distance, ali je O'Brajant uhvatio ofanzivni skok i poentirao uz faul (61:47).

Barselona ima prednost od 17 razlike pred 4. četvrtinu (61:44)

10. minut - Domaći ipak sa velikom zalihom ulaze u poslednju četvrtinu. Mirotić ima već 20 poena, a Dejan Davidovac je najefikasniji kod gostiju sa 11.

9. minut - Dve trojke je vezao Ognjen Dobrić za 54:42, crveno-beli nisu bili ovako blizu još od prvog kvartala...

7. minut - Duop Rit trojkom uz zvuk sirene, na isteku napada, postiže 36. poen za Zvezdu, ali Barsa je na 54, pa se čini da grabi ka novim evroligaškim bodovima.

5. minut - Crveno-beli su stegli odbranu, ali je Kori Higins fenomenalnim šutem sa distance u padu povisio na 52:30!

3. minut - Ista slika kao u prvom delu utakmice. Zvezda je prišla na 47:30, ali je razlika i dalje ogromna. Ubrzo je Mirotić pogodio van linije 6,75 (50:30).

1. minut - Španski tim postiže prve poene u nastavku sa linije penala (41:22).

Posle prvog poluvremena, Barsa ima prednost - 39:22

10. minut - Higins je preciznim šutem sa distance doneo svom timu velikih 17 razlike na poluvremenu.

9. minut - Volden je trojkom smanjio na 33:20, ali je Mirotić uzvratio poenima iz prekršaj (36:20).

7. minut - Ubedljivih 33:17 ima Barselona, a Zvezda pokušava da uhvati priključak (33:17).

5. minut - Domaći čuvaju velikih plus 15 - 25:10!

3. minut - Nastavlja se ista slika na terenu kao u prvom kvartalu. Barsa i dalje vodi (23:8),

1. minut - Šmits je otvorio drugu četvrtinu poenima za 21:6, a potom je fauliran Teri koji je bio precizan sa linije za slobodna bacanja (21:8).

Posle prvog perioda Barselona ubedljivo vodi rezultatom 19:6

10. minut - Perfektan kvartal odigrali su domaći koji nakon deset minuta igre imaju dvocifrenu prednost - 19:6!

9. minut - Nastavlja se mučenje našeg tima u napadu. "blaugrana" to oberučke koristi i ima plus devet (15:6).

7. minut - Posle Terija poentirao je i Rit, ali utisak je da crveno-beli jako teško dolaze u poziciju da upute šut. Barselona vodi sa 11:4.

5. minut - Mnogo bolji početak Barse. Osam poena je ubacio Mirotić, dva je dodao i Oriola, dok je jedini koš za Zvezdu postigao Teri iz ofanzivnog skoka (10:2).

3 .minut - Nikola Mirotić jedini poentira na početku susreta. Spojio je pet poena za startnih 5:0.

1. minut - Kori Higins je napravio korake, a potom je pogrešio i Jagodić-Kuridža. Još uvek nema poena...