Fenerbahče s pola snage sa Himkijem, Real slavio posle drame u Kaunasu!

06.11.2020

20:02

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Himki kod kuće sa 81:71 u sedmom kolu Evrolige, dok je Real Madrid je slavio protiv Žalgirisa sa 93:90.

Igor Kokoškov

Tim Igora Kokoškova upisao je četvrti trijumf u takmičenju, pored tri poraza, sigurnom i timskom igrom.

Domaćin je sveo najboljeg šutera Evrolige Alekseja Šveda na samo 10 poena, što se nije desilo dugo.

Tako je Džordan Miki sa 19 poena ostao usamljen u Himkiju...

U Feneru su se istakli Džarel Edi i Dešon Pjer sa po 16 poena, a odličan je bio Loreco Braun sa 11, uz osam asistencija i četiri ukradene lopte.

Rusi su tako ostali na samo jednoj pobedi i to protiv Crvene zvezde u Podmoskovlju u prošlom kolu.

Mnogo više neizvesnosti i uzbuđenja doneo je duel Žalgirisa i Real Madrida u Kaunasu.

Real je odlično započeo meč, pogotovo napadački, pa je u prvoj četvrtini postigao čak 32 poena, ali je Žalgiris u drugom kvartalu uzvratio ''sa kamatom'', pa se na poluvreme otišlo rezultatom 54-48 u korist domaćeg tima.

RepublikaFoto: Euroleague.net

Tokom treće četvrtine Žalgiris je održavao prednost, ali od početka poslednjeg kvartala Real je uhvatio priključak i ekipe su se smenjivale u vođstvu. Ipak, ključna je bila Realova serija 10:0, kada je od 86:81 u korist Žalgirisa stigao do vođstva od 91:86 i prednost je zadržao do kraja.

Tavares sa 22 poena i 12 skokova i Kampaco sa 19 poena i 10 asistencija su bili najbolji u pobedničkoj ekipi, dok su Žalgiris predvodili Vokap sa 18 poena i devet asistencija, kao i Grigonis sa 17 poena.
Realu je ovo treća pobeda u sedam kola, a Žalgiris je pretrpeo drugi poraz.