PARTIZAN PREŽIVEO ISTANBUL: Miler-Mekintajer doneo crno-belima pobedu vrednu zlata!

20.10.2020

15:21 >> 17:51

Košarkaši Partizana zabeležili su drugu pobedu u Evrokupu pošto su bili bolji od turskog Bahčešehira u Istanbulu rezultatom 82:76.

RepublikaFoto: KK Partizan
Kodi Miler-Mekintajer

Partizan posle četiri odigrane utakmice ima 2 pobede i 2 poraza, a sada su upisali prvi trijumf na gostovanju, turski predstavnik je upisao i 4. poraz.

Odbrana Partizana je bila na zavidnom nivou na samom startu meča. Bolje su domaći ušli u meč, Miler-Mekintajer je otvorio utakmicu u Istanbulu poenima, a onda je usledila meni serija Bahčešehira.

Crno-beli serijom 9:2 preokreću u 5. minutu 13:9.

Dangubić sa penala povećava prednost tima iz Humske. Trener Vlado Šćepanović je na teren poslao Nikolu Jankovića, Gordića i Veličkovića.  Trojkom Zagorca gosti su na nešto više od pola minuta pre kraja prve četvrtine otišli na plus 7 sa koliko je i završena prva četvrtina 24:17.

Ubrzo su crno-beli uspeli da se domognu i dvocifrene prednosti, pošto su Gordić i Mika sjajnom saradnjom doneli 29:19, a nakon maksimalnih 35:24, sve je počelo da se menja.

Džons i Grin su se oslobodili, Bahčešehir je pokazao koliko je tvrda ekipa i prave seriju 11:1 da bismo u poslednji minut ušli sa minimalnom prednošću Partizana, a onda zahvaljujući sjajnom Eriku Grinu, tim iz Istanbula vodio je 39:38 posle 20 minuta košarke.

Treću četvrtinu je domaći tim bolje otvorio, kaznili su greške Partizana u odbrani, a posle izgubljene lopte u kontri usledila je trojka Erika Grina i Bahčešehir je poveo sa 46:41.

Slaba energija crno-belih, veliki broj grešaka, veliki broj jeftino izgubljenih lopti i prodatih poseda, ali uz dobru odbranu su uspeli da stignu do dobrih situacija i u poslednjem minutu treće četvrtine stignu i do preokreta, kada je Erik Mika pogodio za dva.

Partizan je imao 59:56 na samom startu poslednjeg kvartala i videli smo da su i sudije bile zbunjene, a crno-beli su imali mnogo uspona i padova, ali su sredinom deonice uspeli da steknu prednost od dva poseda.

Erik Grin je prilično mučio crno-bele, a onda je stvar u svoje ruke preuzeo Kodi Miler Mekintajer. U poslednjem minutu je nagovestio da neće dozvoliti da Partizan izgubi i prvo iz side stepa sa 45 stepeni pogađa trojku preko ruke za 78:72.

Potom se Bahčešehir vraća u igru na 78:76, a onda Kodi Miler Mekintajer nastupa sa 5 vezanih poena i jako važnom ukradenom loptom i donosi Partizanu drugu pobedu u Evrokupu, rezultatom 82:76.

Miler Mekintajer je bio najefikasniji sa 22 poena (6/8 za dva, 3/3 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz skok, sedam asistencija, dve osvojene i tri izgubljene lopte za 24 minuta, Mika je dodao 19 (9/12 za dva), uz šest skokova, Nemanja Dangubić je upisao 8, Nemanja Gordić i Veličković po 7, a Markus Pejdž i Rašon Tomas po 6.

U domaćem timu Grin je zabeležio 23 poena (8/10 za dva, 1/6 za tri), Džons 16 i Burak Jildizli po 16, a Erkan Jilmaz 6.

IV ČETVRTINA Bahčešehir- Partizan 76:82

10. minut - Erik Grin pogađa za triler završnicu! Miler-Mekintajer kada nema rešenje, preuzima stvari u svoje ruke i pogađa posle sjajnog prodora! Kraj meča!

9. minut - Partizan gubi loptu pa Ozdemir zakucava u kontri, drama u Istanbulu! Sjajan potez Milera-Mekintajera! Lakše se diše!

8. minut - Novica Veličković pogađa za 3!

6. minut - Trojka Milera-Mekintajera na isteku napada! A potom i novi poeni iz kontre!

5. minut - Monstruozno zakucavanje Jilmaza za novo izjednačenje!

3. minut - Oldridž pogađa bacanja, Dangubić pogađa jako bitnu trojku za Partizan!

1. minut - Laki poeni za Trifunovića 56:61!

III ČETVRTINA Bahčešehir- Partizan 56:59

10. minut - 21:17 dobija Partizan uprkos vidljivim problemima crno-belih!

9. minut - Erik Mika posle ofanzivnog skokka iz reketa pogađa lako i crno-beli posle dužeg vremena dolaze do vođstva!

8. minut - Sjajan prodor Gordića, a onda nova izgubljena lopta za Partizana posle promašaja košarkaša Bahčešehira!

7. minut - Poenterski obračun Pejdža i Grina, novi poeni za Partizanovog Amerikanca! S druge strane laki poeni za domaće!

6. minut - Pogađa Veličković posle prodora, Jildizli pogađa oba slobodna bacanja! Pejdž pogađa konačno za 3, Grin pogađa za 2!

4. minut - Konačno trojka Partizana, Dangubić pogađa!

3. minut - Mekintajer pogađa sa poludistance, v5raćaju domaći sa slobodnih bacanja!

2. minut - Mini serija turkog tima, Šćepanović mora da reaguje! Grin pogađa za 3!

1. minut - Bahčešehir ima prvi posed i pogađa iz reketa, a Mekintajer pogađa trojku i donosi novo izjednačenje, 41:41

II ČETVRTINA Bahčešehir- Partizan 39:38

10 . minut - Partizan je prokockao dvocifrenu prednost, Grin pogađa za vođstvo domaćina! Miler Mekintajer promašio je zicer, Erik Mika prikucava, a onda na drugoj strani Erik Grin pogađa još jednom za prednost Bahčešehira.

8. minut - Džons nastavlja da teroriše, pogađa za 3!

7. minut - Janković spetljao, prodao posed, a Kodi Miler Mekintajer parvi faul i sprečava lake poene

6. minut - Smanjuje turski tim prednost preko Džonsa koji je izuzetno raspoložen!

5. minut - Sjajno zakucavanje Erika Mike koji dobija dodatno slobodno bacanje!

4. minut - Sjajan potez Tomasa, prošetao se pored protivničke odbrane!

2. minut - Smanjuje Grin, s druge strane uzvraća Mika!

1. minut - Ostao je sam Nemanja Gordić posle jako dobrog protoka lopte i pogodio trojku, potom sled dobra odbrana i poeni Erika Mike iz reketa, prva dvocifrena prednost Partizana.

I ČETVRTINA Bahčešehir- Partizan 17:24

10. minut - Džons je neuazstavljiv, ali Grin je sjajno zagrađen! Partizan ima solidnu prednost od 7 poena!

8. minut - Janković postiže poene posle prvog kontakta sa loptom!

7. minut - Sjajan potez kapitena Partizana Novice Veličkovića, Džons u sjajnom ritmu!

5. minut - Vodi Partizan, upisuje se i Erik Mika! Dobra igra Partizana na startu meča!

4. minut - Novi poeni Džonsa, pa sjajan prodor Mekintajera!

3. minut - Raspucao se Grin, ponovo njegovi poeni! Uzvraća Tomas iz step-beka!

2. minut - Laki poeni Grina, pa Tomasa!

1. minut - Utakmica je počela... Dva neiskorišćena napada domaćih, Kodi Miler Mekintajer pogađa za 2, Džons pogađa za 3!

Crno-beli posle tri kola imaju skor od jedne pobede i dva poraza, dok turski tim ima sva tri poraza.

Partizan je žestoko oslabljen izostankom Jaramaza i Mozlija zbog povrede, ali će se u timu naći Brajan Angola.

U prošlom kolu Evrokupa Partizan nije blistao, odigrao je katastrofalan meč u Kazanju, glatko je poražen, pa će crno-beli morati da slave da bi očuvali dobre šanse za prolazak u TOP 16 fazu.

Trener košarkaša Vlado Šćepanović izjavio je da njegova ekipa u tom susretu mora da pokaže karakter.